Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Orient bez prądu


24-09-2012


Kameralne koncerty „bez prądu” z udziałem mistrzów muzyki świata – to otwarte dla wszystkich atrakcje 8. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Impreza potrwa do soboty 29 września.


Przez cały czas trwania festiwalu, od 23 do 29 września, w namiocie pod PKiN do północy działa Klub Festiwalowy, czyli cykl koncertów otwartych dla publiczności. Każdego dnia festiwalu, po zakończeniu koncertów na scenie głównej, ożywać będzie mała scena. Pojawią się na niej mistrzowie warsztatów muzycznych festiwalu, zaprezentują brzmienia świata podczas występów „bez prądu”. To okazja, by cieszyć się egzotyczną muzyką w jej naturalnej, instrumentalnej formie.


Dziś o 22.00 w Klubie Festiwalowym muzyczne spotkanie z zespołem Rustavi – znakomitym gruzińskim chórem, prezentującym dawne pieśni. Każdy z członków zespołu wnosi do występów lokalne tradycje i techniki śpiewu.
We wtorek o 22.00 wyłoniony zostanie zwycięzca plebiscytu „Orient już tu jest”, w którym warszawiacy mogą głosować na swój ulubiony azjatycki adres w Warszawie. O 22.30 zagra Dr Jyotsna Srikanth, niezwykła indyjska skrzypaczka, która łączy azjatycki kunszt gry z klasyczną muzyką Europejską oraz jazzem. Improwizuje, i zdumiewa wirtuozerią.
W środę o 22.30 mała scena będzie należała do Clementa Kilemy, charyzmatycznego muzyka z Madagaskaru. Porusza śpiewem, gra na tradycyjnych instrumentach i słynie z ekspresji scenicznej.
W czwartek o 22.30 uczestnicy warsztatów muzycznych spotkają się w Klubie Festiwalowym na jam session. Wspólny występ będzie szansą, by posłuchać, czego nauczyli się od mistrzów ze świata.
W piątek o 22.30 na małej scenie zacznie się muzyczne spotkanie z Titi Robinem. Pochodzący z Francji muzyk łączy w swych projektach inspiracje muzyką cygańską, europejską i bliskowschodnią.
Sobota, ostatni dzień festiwalu, należy do twórców afrykańskich, a finałowy koncert „bez prądu” da senegalski wokalista i gitarzysta mieszkający w Polsce – Pako Sarr.


Szczegółowe informacje na stronie www.festival.warszawa.pl


Komentujesz: Rusza Klub Festiwalowy 8. Warszawskiego Festiwal Skrzyżowanie Kultur

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, skrzyżowanie kultur


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie