Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Rusza budowa Adventure World Warsaw


21-07-2012


Już dziś, 21 lipca odbędzie się uroczyste rozpoczęcie budowy największego w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej tematycznego parku rozrywki.


Kompleks Adventure World Warsaw zaoferuje gościom jedyne w swoim rodzaju przeżycia i rozrywkę na najwyższym światowym poziomie, łącząc w sobie ponad 50 różnego rodzaju atrakcji w parku tematycznym, w tym 24 przejażdżki i rollercoastery, największy w Polsce park wodny oraz emocjonującą strefę rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami, butikami, kawiarniami, pubami i klubami.


Na terenie kompleksu znajdą się także dwa imponujące hotele tematyczne z ponad 800 pokojami, wspaniałymi restauracjami i powierzchniami konferencyjnymi. Tętniący życiem Adventure World Warsaw ma szansę stać się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc zarówno w sąsiedztwie stolicy, jak i w całej Polsce.


- Koncept AWW, którego ważną częścią są lokalne akcenty historyczne i kulturalne, przyczyni się do promowania Polski na świecie i wesprze turystykę przyjazdową jako najchętniej odwiedzane przez turystów miejsce w Europie Środkowo-Wschodniej, zarazem stanowiąc silny impuls do dalszego rozwoju gospodarczego w regionie - powiedział Steven Shaiken, Dyrektor Zarządzający i Wykonawczy AWW.


Goście, przybywający do zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy Adventure World Warsaw, wkroczą na teren parku poprzez pasaż prowadzący pod budynkiem Hotelu Grand. Pierwszym miejscem, jakie napotkają, będzie Przystań Przygód – tętniący życiem rynek pełen sklepów, restauracji i innych atrakcji. Sam park tematyczny składać się będzie z pięciu różnych krain, które zachwycą całą rodzinę i pozwolą jej przeżyć wspólnie wspaniałe chwile. W każdej krainie, w niezwykłym klimacie mitów i legend znajdziemy pełną różnorodność atrakcji na najwyższym światowym poziomie, w tym imponujące rollercoastery, wliczając w to również te znajdujące się wewnątrz budynków, atrakcje wodne, takie jak zjeżdżalnie i baseny ze sztucznymi falami, interaktywne fontanny, przejażdżki łodzią czy karuzele.


Przechodząc przez Przystań Przygód, goście wkroczą do pierwszej krainy – Zaginionego Królestwa, gdzie między innymi odbywać się będą interaktywne show wykorzystujące technologię 5D, a także spektakularne pokazy kaskaderskie. Dalej odwiedzający udają się do Baśniowej Polski – miejsca, gdzie pośród tradycyjnej architektury przypominającej warszawską starówkę postacie znane z polskich legend i baśni wprowadzą gości w piękno polskiego folkloru.


Następna kraina tematyczna, Laguna Magicznych Stworzeń, będzie “najmłodszą duchem” ze wszystkich części parku. Zamieszkiwać ją będą wesołe, mityczne postacie uwielbiające żarty i psikusy, wciągające gości do wspólnej zabawy.


Następnie goście odwiedzą Krainę Legend osadzoną w klimacie starożytnych cywilizacji Majów i Egipcjan, gdzie będzie można skorzystać z emocjonujących rollercoasterów i innych atrakcji. Motywem przewodnim ostatniej krainy zwanej Wyspą Zamkową będą rycerze, wiedźmy i smoki, a po atrakcjach w klimacie średniowiecza gości oprowadzać będą między innymi król Artur i czarodziej Merlin.


Więcej informacji na stronie www.adventureworldwarsaw.com


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Rusza budowa Adventure World Warsaw

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, adventure world warsaw, park rozrywki


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie