Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 201120-09-2011


Propozycje turystyczne z 62 krajów świata zaprezentuje ponad 650 wystawców podczas XIX Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw organizowanych 22-24 września w centrum MT Polska w Warszawie.


Na zwiedzających obok szerokiego wyboru ofert podróży, wycieczek, pobytów w hotelach, ośrodkach narciarskich i atrakcji turystycznych z różnych kontynentów czekają występy grup artystycznych na targowej scenie, spotkania z podróżnikami, a także degustacje i konkursy z nagrodami. Dodatkowo w programie zaplanowano liczne konferencje dla przedstawicieli branży turystycznej będące okazją do zdobycia praktycznej wiedzy i bliższego poznania prezentujących się państw. Po raz pierwszy wstęp w sobotę jest bezpłatny.


- Przed nami kolejna edycja Targów TT Warsaw, podczas której w Warszawie spotka się cały świat turystyki. Będzie to doskonała okazja, aby osoby związane z branżą turystyczną w jednym miejscu i czasie poznały najbardziej aktualny katalog ofert turystycznych, a przede wszystkim nawiązały międzynarodowe kontakty biznesowe. Kraje wystawiające się na TT Warsaw pokażą piękno swoich regionów i wszechstronny wybór atrakcji, zachęcając Polaków do przyjazdu i zwiedzania. TT Warsaw to również niebywała szansa dla Polski na promocję na świecie i prezentację naszych atutów turystycznych zagranicznym gościom - mówi Urszula Potęga, prezes zarządu spółki MT Targi, organizatora TT Warsaw.


W tym roku szczególnie bogata w atrakcje będzie sobota, 24 września. Na specjalnej scenie będzie można zobaczyć pokaz grupy Teoilhuicatl, Indian Mexicas, potomków Azteków ze środkowego Meksyku, którzy kultywują tradycje swoich przodków poprzez stroje, tańce, ceremonie oraz rytualną grę w pelotę. Zaprezentuje się również japoński teatr No, słowacka grupa Grimmy z programem tanecznym pt. World Dance Show. Będzie można zobaczyć także polski folklor w wykonaniu zespołu Śląsk, a także pokaz narodowych tańców nepalskich oraz wysłuchać koncertu jazzowego marokańskiej grupy Chalaban. Zwiedzający obejrzą również Capoeirę prezentowaną przez grupę Ficag.


Wiele atrakcji będzie czekać na stoiskach wystawców, m.in. Japonia zorganizuje spotkania na temat kultury japońskiej połączone z prezentacją mangi, przymierzaniem kimon, pokazem mieczy samurajskich, kaligrafii japońskiej oraz ceremonią parzenia herbaty. Polska Organizacja Turystyczna nawiąże do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 pokazując filmy promujące Polskę i organizując konkursy o tematyce turystycznej i sportowej.


Podczas targów będzie można spróbować dań z różnych regionów, poznać na specjalnym szkoleniu zasady savoir vivre i dowiedzieć się np. jak jeść trudne potrawy, a także wygrać nagrody w konkursach m.in. sprawdzających wiedzę na temat prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Wiele osób zapewne zechce wziąć udział w spotkaniach ze znanymi podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich przygodach. Na targach będą obecni: wspaniała żeglarka - Marta Sziłajtis-Obiegło, tzw. kultowi podróżnicy - Asia i Edi Pyrkowie, łódzki podróżnik - Jarosław Fischbach, a także znany reporter - Piotr Kraśko.


W programie TT Warsaw 2011 znajdą się interesujące konferencje, szkolenia i spotkania dedykowane przedstawicielom branży turystycznej. Dla sektora MICE odbędzie się szkolenie na temat incentive travel. Podczas certyfikowanych warsztatów dla touroperatorów i biur podróży zostaną omówione dobre praktyki w zakresie skutecznej informacji i promocji w Internecie. Podczas eksperckich warsztatów zaprezentowane będą skuteczne techniki sprzedaży w branży turystycznej. W trakcie drugiego dnia targów swoją premierę będzie miał raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2011” przygotowany przez Poland Convention Bureau i Polską Organizację Turystyczną.


Podczas targów odbędzie się także seminarium poświęcone promocji turystyki przyjazdowej do Japonii, a także workshop Dominikany. Zaprezentuje się także Konsorcjum Polskich Biur Podróży – Trade&Travel Company. Ponadto uczestnicy będą mogli poznać nowe trendy w turystyce, jak questing, i wysłuchać o wyjątkowych rejsach Dnieprem, Notecią i Wartą.

 

Po raz pierwszy, na targach turystycznych TT Warsaw pojawią się oferty zakupów grupowych. Serwis MyDeal.pl oprócz prezentacji wyjątkowych propozycji podróży z wysokim rabatem przygotował dodatkowe niespodzianki dla gości targów.


Organizatorzy targów nie zapomnieli również o osobach potrzebujących, dlatego wspólnie z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier” zrealizowali konkurs rysunkowy „Moje wymarzone wakacje” kierowany do dzieci poszkodowanych przez los. Podczas uroczystego otwarcia targów zostaną ogłoszeni autorzy najpiękniejszych prac, a najlepsi wyjadą na zagraniczne wycieczki ufundowane przez wystawców.


Patronat nad TT Warsaw 2011 objęli Minister Sportu i Turystyki - Adam Giersz oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszaw - Hanna Gronkiewicz-Waltz. Partnerami merytorycznymi targów są Polska Organizacja Turystyczna i Polska Izba Turystyki. TT Warsaw 2011 organizowane są we współpracy merytorycznej z Polską Agencją Rozwoju Turystyki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Warsaw Convention Bureau.


Pierwszy dzień targów tradycyjnie będzie zarezerwowany dla przedstawicieli sektora turystyki. Zwiedzający indywidualni będą mogli przyjść na TT Warsaw 23 i 24 września. W tym roku po raz pierwszy na trzeci dzień targów, sobotę obfitującą w liczne atrakcje, będzie można wejść bezpłatnie. Dla wygody zwiedzających przygotowano również specjalne połączenia autobusowe kursujące podczas targów spod Sali Kongresowej PKiN oraz spod Stacji Metro Politechnika.


Patronem medialnym Targów TT Warsaw 2011 jest Polska Wita.

 

Więcej informacji na stronie www.ttwarsaw.pl


Komentujesz: Rozpoczynają się Targi TT Warsaw 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, tt warsaw, targi turystyczne, centrum mt polska


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie