Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Rowerowa jesień z zagadkami w Dwóch Dolinach


20-09-2012


Jesień to według wielu amatorów kolarstwa najlepsza pora roku. Temperatury nie męczą, a pogoda wciąż pozwala na organizowanie wycieczek w urokliwe miejsca. Jedną z ciekawszych propozycji na ten sezon jest wyprawa w rejon Dwóch Dolin – Muszyny i Wierchomli w południowej Polsce. Tam nie tylko zjedziemy znanymi downhillowymi torami, ale jadąc na rowerze poznamy także zaskakującą historię regionu. To wszystko dzięki questingowi – nowatorskiej formie turystyki z zagadkami.


- Do tej pory turyści odwiedzali naszą miejscowość przede wszystkim w sezonie narciarskim. Natomiast questing, który jest jedyną taką atrakcją w Beskidzie Sądeckim, można praktykować bez względu na porę roku. Może z niego korzystać praktycznie każdy – nie potrzeba tu żadnych umiejętności, ani sprzętu. Już dziś możemy powiedzieć, że taka forma turystyki cieszy się u nas ogromną popularnością – w pierwszym miesiącu po inauguracji questów, trasę przeszło lub przejechało na rowerach blisko 1,5 tys. turystów - mówi Justyna Gliwicz z firmy Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla Sp. z o.o.


Każda ze ścieżek pozwala poznać niezwykłą historię Łemków – zamieszkujących w przeszłości Dwie Doliny.

- Dziś o dawnych mieszkańcach pamiętają już tylko nieliczni. Dzięki questingowi, który wymagał spisania tych opowieści, będziemy mogli przekazać historię, wierzenia i kulturę Łemków. Turyści dowiedzą się m.in., jak wyglądało codzienne życie, co jadano, jak się ubierano, czy też jak grzebano osoby podejrzane o złe moce, a to wszystko w ciekawy sposób – wędrując lub jadąc na rowerze - dodaje Justyna Gliwicz.


Także miłośnicy adrenaliny i ekstremalnego kolarstwa znajdą tutaj coś dla siebie. W Wierchomli Małej znajdują się bowiem pierwsze w Polsce profesjonalne trasy downhillowe, na których od kilku lat organizowane są mistrzostwa w tej dyscyplinie. Tory zjazdowe Bike Parku charakteryzują się różnym stopniem trudności i długości, co pozwala na dobrą zabawę osobom jeżdżącym na różnych poziomach zaawansowania. Zaletą jest również to, iż wszystkie trasy kończą się przy stacji dolnej kolejki – korzystając z wyciągu można bez wysiłku rozpocząć zabawę od początku. Trasy są też systematycznie modernizowane i modyfikowane, przez co w każdym sezonie można odkrywać nowe atrakcje.


Więcej informacji na stronie www.wierchomla.com.pl/questing


Komentujesz: Rowerowa jesień z zagadkami w Dwóch Dolinach

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: muszyna, questing, turystyka rowerowa, wierchomla


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie