Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Rowerowa wyprawa dookoła Polski04-08-2011


Dwaj studenci z Łodzi wyruszyli 2 sierpnia w 41-dniową rowerową wyprawę dookoła Polski. Za pięć dni chcą dotrzeć do Zakopanego, skąd ruszą na zachód wzdłuż granic kraju. Powrót do Łodzi planują na 11 września. Dziennie zamierzają pokonywać ok. 120 km., poruszać się głównie drogami powiatowymi, na których jest mniejszy ruch samochodowy.


- Pomysł rowerowej podróży dookoła Polski jest pewnie mało oryginalny. Chcieliśmy jednak odwiedzić najbardziej odległe i atrakcyjne miejsca naszego kraju, a większość z nich znajduje się właśnie na obrzeżach Polski. Dlatego zdecydowaliśmy się na podróż wzdłuż naszych granic - powiedział przed wyjazdem student logistyki na Uniwersytecie Łódzkim Mateusz Buczkowski.


Razem z nim na wyprawę dookoła Polski wyruszył student budownictwa na Politechnice Łódzkiej Mateusz Bratuszewski.

Wyruszyli we wtorek z rynku łódzkiej Manufaktury; na rowery zapakowali m.in. namioty, śpiwory, karimaty, kuchenki gazowe, a także sprzęt do naprawy rowerów. Podróżnicy mają jednak nadzieję, że obędzie się bez awarii i napraw; wierzą też w poprawę pogody.


Bratuszewski i Buczkowski są członkami czteroosobowej grupy "lepiejrowerem.pl", w której są też Mariusz Wroński i Jakub Jujka. Grupa ma na swoim koncie m.in. rowerową wyprawę dookoła Bałtyku. Podczas "Tour the Baltic Sea 2010" cykliści pokonali ponad 5 tys. km po drogach Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Szwecji i Danii. Po 52. dniach jazdy na rowerach dotarli do Kopenhagi, skąd promem wrócili do Polski. Każdy dzień podróży był udokumentowany wpisem na stronie internetowej grupy.


Teraz do pokonania będą mieli ok. 4,1 tys. km. Odwiedzą m.in. Zakopane, Szklarską Porębę, przygraniczny Frankfurt nad Odrą, Kostrzyn nad Odrą, Świnoujście, Kołobrzeg, Gdańsk, Elbląg, Suwałki, Białowieżę, Solinę, Ustrzyki Dolne i Górne, Czorsztyn i Nidzicę. Po powrocie do Zakopanego pociągiem wyjadą do Łodzi.


Źródło: PAP - Nauka w Polsce


Komentujesz: Rowerem dookoła Polski w 41 dni

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: zakopane, łódź, wyprawa rowerowa, lepiejrowerem.pl


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie