Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Rower sposobem na jesienną chandrę


18-10-2012


Zachęcamy do korzystania z ostatnich ciepłych dni i wybrania się na rowerową przejażdżkę. Poniżej prezentujemy najciekawsze sporty rowerowe oraz informujemy ile korzyści płynie z rowerowego trybu życia. Pamiętajmy - w zdrowym ciele, zdrowy duch!


Do sportów rowerowych zaliczamy kolarstwo szosowe, górskie, przełajowe i torowe. Są to dyscypliny, które wymagają od sportowców nie tylko wytrzymałości, siły i odwagi, ale również poświęcenia, które nierzadko idzie w parze z poważnymi kontuzjami. Kolarstwo oczywiście jest sportem wyczynowym, do którego należy się odpowiednio dostosować, sporo trenując. Jednak poza kolarstwem istnieje zupełnie inny świat rowerowy, który łączy miłośników dwóch kółek w każdym wieku. Wystarczy, że posiadamy rower i aktywnie z niego korzystamy, a może się on stać receptą na jesienną nudę i nie tylko…


Aquacycling

Słyszeliście już o aquacyclingu? Inaczej zwany aquabike, hydrospinning lub aquaspinning jest to nowoczesny trening cardio prowadzony w wodzie, łączący w sobie elementy aquaerobiku i ćwiczeń na rowerze stacjonarnym. Korzyści płynące z takiego treningu to dotlenienie organizmu, zwiększenie wydajności pracy serca i płuc, a masujący wpływ wody skutecznie zwalcza cellulit. Ćwiczeniom towarzyszy energetyczna muzyka, która dodatkowo motywuje do wzmożonego wysiłku.


Kino rowerowe

W Otmuchowie powstało kino retro, w którym widzowie będą napędzać filmowy projektor pedałując na rowerze. Dwa lata poszukiwań zakończyły się sukcesem, kino skompletowało wszystkie części i rowery zostały zainstalowane. W połowie października 2012 roku rozpocznie się realizacja projektu. To ciekawy pomysł na połączenie sportu z miłością do filmu.


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Rower sposobem na jesienną chandrę

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: rower, turystyka rowerowa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie