Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Roman Paszke popłynie po rekord świata14-12-2010


2 stycznia 2011r. Roman Paszke wraz z załogą rozpoczyna Renault Eco2 Race - próbę ustanowienia rekordu świata na trasie Wyspy Kanaryjskie - Gwadelupa. Polski żeglarz pokona 3250 mil morskich po szlakach odpowiadających wyprawom Krzysztofa Kolumba.


Szacujemy, że przepłynięcie tej trasy zajmie nam od 7 do 10 dni, w zależności od siły i kierunku pasatów - mówi Roman Paszke. Załoga popłynie jedną z najszybszych jednostek żaglowych na świecie – katamaran Renault eco2 o długości 28 m i szerokości 14 m, który osiąga prędkość pod żaglami dochodzącą nawet do 38,7 węzła (71,5 km/h). Łączna powierzchnia żagli tego jachtu wynosi prawie 680 mkw.


Trasa rejsu została wyznaczona i będzie monitorowana przez Światową Organizację Żeglarskich Rekordów Prędkości (WSSRC). W skład załogi wchodzą m.in.: Igor Szrubkowski, Robert Janecki, Robert Szustkowski, Jarek Kazberuk i Bogusław Linda. Za pośrednictwem telefonów satelitarnych załoga będzie utrzymywała stałą łączność z lądem. Na pokład zabierze 20 kg jedzenia i ponad 300 l wody mineralnej.


Próba ustanowienia rekordu na trasie Wyspy Kanaryjskie - Gwadelupa jest elementem przygotowań do samotnego rejsu dookoła globu bez zawijania do portów ze Wschodu na Zachód (32000 mil morskich). Rejs ten zaplanowano na drugą połowę lutego 2011r.


Źródło: sailnews.pl

Komentujesz: Roman Paszke popłynie po rekord świata

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: katamaran, rejs, roman paszke żeglarstwo, wyprawy żeglarskie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie