Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Kolorowych snów…


13-12-2012


Grupa Accor rozpoczęła współpracę z ekspertami w dziedzinie robotyki, w celu wprowadzenia ciekawego rozwiązania, którym jest zapis snów w formie obrazu.


Tzw. Sleep Art to rozwiązanie technologiczne w postaci robota przenoszącego na płótno sny gości podczas pobytu w hotelach Ibis. Co ciekawe, jeszcze w grudniu z takiej ciekawostki skorzystać będą mogli goście hotelu ibis Warszawa Reduta.


W nowych hotelowych łóżkach zamontowane zostały materace, wyposażone w 80 czujników. Monitorują one przez całą noc ruchy gościa w trakcie snu, nacisk ciała na materac, a także jego temperaturę oraz wydawane dźwięki (pozdrowienia dla chrapiących). Specjalny program został tak zaprojektowany, aby zakres danych przekazywany przez sensory wykorzystywany przez laserową maszynę, tworzył wykres na podstawie snów gościa. Ramię robota zaczyna malować obraz od pierwszych minut snu.

 


Robot pojawił się już w trzech stolicach Europy. W październiku, przez 10 dni w ramach projektu Sleep Art tworzył senne obrazy gości w paryskim hotelu ibis budget Paris Porte de Vincennes oraz ibis Styles Paris Bercy. W listopadzie, Sleep Art odwiedził Berlin i stanął na dziesięć nocy w hotelu ibis budget Berlin City Potsdamer Platz oraz w ibis Styles Berlin Mitte. Przed Polską, robot zatrzymał się w angielskiej stolicy w hotelu London Blackfriars by przez pięć dni tworzyć dzieła sztuki ze snów londyńskich gości.


Źródło: www.dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Robot Sleep Art maluje ludzkie sny

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: hotele ibis


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie