Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Rekordowy Festiwal Birofilia 201127-06-2011


18 czerwca w Żywcu zakończyła się XVI edycja największego festiwalu piwnego w Polsce. W tym roku Birofilia odwiedziło prawie 4000 miłośników piwa. Kilkudziesięciu piwowarów z całej Polski i z zagranicy zgłosiło ponad 200 specjałów do konkursu piw domowych, a główną nagrodę zdobył najmłodszy piwowar wśród dotychczasowych finalistów.


Piwo w stylu kolońskim Jana Szały pokonało ponad 200 piw domowych zgłoszonych do konkursu i zdobyło tytuł Grand Championa Festiwalu Birofiila 2011. Jak co roku w Mikołajki 6 grudnia można się go spodziewać na sklepowych półkach w całej Polsce.


Jury pod przewodnictwem dr. Andrzeja Sadownika, ojca polskiego piwowarstwa domowego, oceniało piwa zgłoszone przez 88 domowych piwowarów. Zwycięskie piwo w stylu Kölsch (kolońskie) to jasne piwo górnej fermentacji pochodzące z Kolonii w Niemczech. Ma przejrzysty, jasno słomiany kolor, jest lekkie i subtelne w smaku.


Podobnie jak sam Festiwal Birofilia w Żywcu, Konkurs Piw Domowych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do edycji w 2011 r. zgłoszono 200 piw (2010 - 177; 2009 - 134). Według szacunków do Żywca przez dwa dni Festiwalu przyjechało 3800 birofilów. Wieczorny koncert zespołu KULT, który obok innego bohatera wieczoru - piwa spożywanego odpowiedzialnie, zgromadził 5000 osób.


Żywiecki Festiwal rośnie z roku na rok a wraz z nim jego atrakcje. W tym roku w hołdzie dla Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu na jego 155-lecie sprowadzono 155 najbardziej znanych piw Europy. Można było ich wszystkich spróbować w Alei Piw Świata. Po raz pierwszy zorganizowano konkurs na najlepszy strój festiwalowy.


Komentujesz: Rekordowy Festiwal Birofilia 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: żywiec, browar żywiec, birofilia, festiwal piwa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie