Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Rekordowa liczba polskich turystów w Turcji


06-02-2012


Polacy bardzo chętnie odwiedzali Turcję w 2011 roku, co potwierdza liczba naszych rodaków odwiedzający ten kraj - 486 tysięcy osób, to aż o 60 tysięcy więcej niż w 2010 roku.


Dane zostały przedstawione na piątkowej konferencji prasowej, zorganizowanej przez Attache ds. kultury i informacji ambasady Turcji w Warszawie. W porównaniu do 2003 roku, liczba zwiedzających Turcję Polaków, wzrosła aż pięciokrotnie.


- Pierwsza podróż najczęściej skłania do poznania innych regionów i ponownego przyjazdu. Turysta chce tu wracać, żeby odkryć inne oblicza Turcji – tak ocenił chęć przyjazdu turystów z całego świata attache Turcji Abdullah Kasim Sonkaya.


Polacy najczęściej odwiedzają Turcję oczywiście w czasie wakacji od czerwca do września, kiedy to w każdym miesiącu odnotowuje się od 80 do 96 tysięcy turystów miesięcznie. Najczęstszym regionem odwiedzającym przez Polaków jest Antalya, gdzie na swój wypoczynek zdecydowało się 260 tysięcy Polaków. Jest to także chętnie wybierany region dla polskich drużyn piłkarskich, które odbywają tam przygotowania do sezonu.


Źródło: ttg.com.pl


Komentujesz: Rekordowa liczba polskich turystów w Turcji

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wakacje, turcja, podróże zagraniczne


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie