Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Rekord w Wigierskim Parku Narodowym08-10-2010Rekordowa liczba turystów, bo aż 135 tysięcy odwiedziło w tym roku Wigierski Park Narodowy w woj. podlaskim - poinformował dyrektor parku Jacek Łoziński.

Jak informują pracownicy parku, w poprzednich latach liczba turystów wynosiła od 100 do 120 tysięcy, dlatego dyrektor uważa, że tegoroczny wynik jest bardzo dobry.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się Muzeum Wigier, które powstało w styczniu 2008 r. W ciągu roku odwiedziło je ok. 30 tys. osób.

Jak co roku powodzeniem wśród przyjezdnych cieszyła się Wigierska Kolejka Wąskotorowa i rejsy statkiem "Kameduła" po jez. Wigry.

Łoziński powiedział, że jednym z bardzo ważnych czynników wpływających na liczbę turystów była dobra, słoneczna pogoda. Ponadto, w tym roku na terenie parku zostały zainstalowane termiczne liczniki i szacowanie liczby turystów stało się dokładniejsze niż w poprzednich latach. Liczba turystów opracowywana jest również na podstawie kart wstępu oraz informacji pochodzących z placówek związanych z WPN, z hoteli, pensjonatów i ośrodków agroturystycznych.

Łoziński liczy, że za rok turystów będzie jeszcze więcej, bo kilkanaście dni temu WPN zakupił kolejną atrakcję - łódź z przeszklonym dnem do oglądania podwodnego życia jeziora Wigry.

Wigierski Park Narodowy powstał w 1989 roku. Wcześniej, od 1976 roku, istniał jako park krajobrazowy. Na terenie parku znajduje się 40 jezior, w tym największe - Wigry. W parku jest sześć ścieżek edukacyjnych i 16 obszarów objętych ochroną rezerwatową. Najcenniejszym zabytkiem architektury jest klasztor pokamedulski w Wigrach. W 1999 r. odpoczywał w nim podczas swej pielgrzymki papież Jan Paweł II.źródło: PAP/podroze.onet.pl

Komentujesz: Rekord w Wigierskim Parku Narodowym

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: wigierski park narodowy, turyści, rekord


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie