Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

"Re:generacja" w Centrum Nauki Kopernik14-02-2011


Spotkanie z brytyjskim cybernetykiem prof. Kevinem Warwickiem, nazywanym "profesorem cyborgiem", będzie największą atrakcją planowanego na 3 marca otwarcia galerii "Re:generacja" w warszawskim Centrum Nauki Kopernik.


Prof. Warwick opowie o czymś, co z naszej perspektywy jest przyszłością, a z jego perspektywy teraźniejszością:o stworzeniu pomostu między człowiekiem a maszyną lub o stworzeniu hybrydy człowieka i maszyny - powiedział PAP dyrektor CNK Robert Firmhofer.


Brytyjskiego cybernetyka media nazwały "profesorem cyborgiem". Dla celów naukowych na kilka tygodni wszczepił sobie bowiem w przedramię implant - mikronadajnik, dzięki czemu był rozpoznawany przez sieć komputerową swojego laboratorium. Kiedy wchodził, otwierały się przed nim drzwi, zapalały światła, a komputer witał go głosem z głośnika: "Dzień dobry, profesorze Warwick".


"Re:generacja" jest szóstą wystawą stałą CNK. Przygotowano ją z myślą o tzw. młodych dorosłych, czyli grupie osób między 17. a 25. rokiem życia, która rzadko odwiedzają centra nauki.
Wstęp zarówno na spotkanie z prof. Warwickiem jak i "Reactable Live" jest bezpłatny. Obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja, która rozpoczyna się 14 lutego. Wszelkie informacje na temat rejestracji będą dostępne na stronie internetowej Centrum Nauki Kopernik oraz jego profilu na Facebooku.


Źródło: przewodnik.onet.pl


Komentujesz: Re:generacja w Centrum Nauki Kopernik

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, spotkanie, centrum nauki kopernik, galeria


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie