Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Najszybszy zjazd w sezonie!


27-02-2012


26 lutego na stoku w Tatrzańskiej Łomnicy odbyły się zawody masowego zjazdu narciarzy i snowboardzistów Red Bull Zjazd na Krechę 2012. Ponad 250 miłośników zawrotnych prędkości z całej Polski pojawiło się w zwartych szeregach na linii startu o 8.30.


Uczestnikami walczącymi o miano najszybszego na słowackim stoku byli zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Triumfatorem tegorocznej rywalizacji został Dariusz Duda, który pokonał całą trasę w niecałe trzy minuty!


Najbardziej kultowe zawody sezonu zimowego powróciły do Tatrzańskiej Łomnicy. Wraz z masową rywalizacją na słowacki stok wrócili najszybsi narciarze i snowboardziści wyselekcjonowani podczas sesji kwalifikacyjnych. Ze względu na silny wiatr wiejący po słowackiej stronie Tatr, trasa finałowego przejazdu musiała zostać zmodyfikowana. Nie zmniejszyło to jednak motywacji startujących zawodników, którzy bardzo ambitnie podeszli do tegorocznej rywalizacji na ponad trzykilometrowym zjeździe.


Najszybszym zawodnikiem tegorocznej edycji zawodów okazał się Dariusz Duda z Zakopanego, który finałową trasę zjechał w 2 minuty 38 sekund. „Receptą na sukces w tych zawodach jest przede wszystkim trening. Bralem udział we wszystkich edycjach i cieszę się, że w końcu udało mi się wygrać, zwłaszcza, że nie zajmuję się tym zawodowo” komentował na mecie Dariusz Duda.


256 miłośników sportów zimowych uzbrojonych w narty i deski snowboardowe, rywalizowało w niedzielny poranek w myśl zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Wśród startujących można było spotkać wiele znajomym twarzy z poprzednich edycji m.in.: Wojtek Szczepanik (zwycięzca z 2009 roku), Michał Kłusak (obrońca tytułu z 2011), Stanisław Karpiel-Bułecka, Jakub Honcz, Karolina Klimek, Maciej Stanisz czy Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak. W kategorii snowboard-mężczyźni zwycięzcą został Rafał Skarbek Malczewski z Zakopanego, który po 3 minutach 15 sekundach pojawił się na mecie.


Ponownie najszybszą snowboardzistką okazała się Zuzanna Smykała, reprezentantka Polski w snowboard crossie, która w niecałe 4 minuty pokonała trasę w Tatrzańskiej Łomnicy. „Bardzo się cieszę, że udało mi się obronić tytuł! W tym roku było trudniej na starcie, konkurencja też była większa niż w ubiegłym roku - dlatego mam tym większą satysfakcję z wygranej” komentowała po zawodach Zuzanna. Wśród narciarek triumfowała Agnieszka Schwenk, która trasę finałowego zjazdu pokonała w 3 minuty 02 sekundy.


Więcej informacji na stronie www.redbullzjazdnakreche.pl


Komentujesz: Red Bull Zjazd na Krechę 2012 - relacja

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: snowboard, łomnica, red bull, zjazd na krechę


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie