Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Red Bull Road Rage: Mistrzostwo w 4 minuty03-10-2-11


Góra Żar rozgrzała do czerwoności zawodników, którzy podczas pierwszej polskiej edycji zawodów Red Bull Road Rage osiągali na swoich rowerach prędkości bliskie 100 km/h. W szosowym starciu na najszybszego rowerzystę w Polsce spośród 87 zawodników, najlepszy okazał się Piotr Szafraniec z Wadowic. Pokonanie 4-kilometrej pełnej zakrętów trasy zajęło mu niecałe 4 minuty!


Pierwszego października na górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim panowała iście letnia pogoda. Zawodnicy wylewali strumienie potu przy pokonywaniu ostrych zakrętów w zawrotnych prędkościach. Ustawiony w połowie trasy radar prędkości niejednokrotnie wskazywał wartości bliskie 100km/h.


Na ponad 4 km asfaltowej trasie, gdzie różnica wzniesień to ponad 300m, a ostre zakręty wymagają dobrych hamulców i nie lada odwagi, najlepsi byli Piotr Szafraniec z Wadowic, Christian Lademann z Kolonii (Niemcy) oraz Marcin Motyka ze Stróży.


Doświadczenie i odwaga okazały się w tym wypadku niezastąpione. Na podium zawodów stanęli sami weterani rowerowych rywalizacji. Ważny był także, jak się okazuje, spryt – zwycięzca zawodów sam przyznał, że jego walka o zwycięstwo nie zawsze skupiała się na dominacji.


- Najlepiej było na samym początku jechać za czołówką stawki. W finałowym przejeździe przyspieszyłem dopiero na ostatnim zakręcie, dzięki czemu wyprzedziłem zmęczonych liderów. Adrenalina była niesamowita. Do tej pory ją czuję” - powiedział Piotr Szafraniec tuż po ceremonii rozdania nagród.


Red Bull Road Rage, to zawody, które od lat słyną w środowisku rowerowym. W zawodach wzięło udział 87 zawodników. W pierwszym etapie rywalizacji w pojedynczych zjazdach kwalifikacyjnych musieli uzyskać jak najlepszy czas, by awansować do finałowej 32. W kolejnej fazie - gdzie start odbywał się w systemie pucharowym po czterech zawodników – dwóch najlepszych z danej czwórki przechodziło dalej, pozostali odpadali. Najszybszy z najszybszych zdobył nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowane przez Trek i mybike.pl.


Dotychczas zawody Red Bull Road Rage odbyły się m.in. w Szwajcarii, Francji, Włoszech, Niemczech, USA, Izraelu, Łotwie. Każdorazowa edycja przyciągała setki fanów dwóch kółek i w międzynarodowym środowisku rowerowym jest już uznawana za kultową. W Polsce zawody odbędą się po raz pierwszy.


Komentujesz: Red Bull Road Rage: Mistrzostwo w 4 minuty

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: red bull, kolarstwo szosowe, zawody rowerowe, góra żar


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie