Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Otwarcie Słowiańskiej Osady w Rabinówce14-09-2011


Drużyna Wojów Algiz wspierana przez Agencję Rozwoju Roztocza, Majątek Rogowe Kopce oraz Wójta Gminy Tomaszów Lubelski zakończyła budowę Osady Słowiańskiej. Znajduje się ona na terenie stadniny Rogowe Kopce w miejscowości Rabinówka k. Tomaszowa Lubelskiego. Podczas wielkiego otwarcia będzie można m.in.: pobawić się w archeologa, zjeść słowiańską strawę czy porzucać oszczepem.


Osada składa się z palisady, wałów obronnych, ostrokołu oraz budynków gospodarczych zbudowanych na wzór wczesnośredniowiecznych budynków Słowian. W centralnym miejscu zagościł starodawny bóg Światowid dumnie spoglądający w cztery strony świata. Osada ma na celu ukazywanie w ciekawy sposób historii naszych przodków.


W sobotę 17 września od godz. 12:00 odbędzie się inauguracyjne spotkanie z osadą dla wszystkich chętnych. Drużyna Wojów Algiz zaprezentuje pokazy walk, wróżenie z run, czy pokaz tańca średniowiecznego. Goście będą mogli również skosztować potraw z ogniska takich jak podpłomyki, gulasz oraz wziąć udział w warsztatach garncarskich.


Podczas imprezy ma nie zabraknąć również zabaw dla młodszych widzów. Organizatorzy przygotowali takie atrakcje jak: walka na miecze, walka na równoważni, zabawa w archeologa, czy tez przejażdżki kucami. Wstęp kosztuje 5 zł dla osoby dorosłej i 3 zł dla dzieci (każdy otrzymuje 5 żetonów na 5 atrakcji).


Komentujesz: Rabinówka: Otwarcie Słowiańskiej Osady

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: osada, skansen archeologiczny, rabinówka, słowiańska osada


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie