Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Questy w Dwóch Dolinach


19-07-2012


Wraz z nadejściem wakacji rusza projekt questingowy, realizowany przez firmę Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla oraz trenerów z Questing.pl. Ścieżki questingowe będą nowym produktem turystyczny w Wierchomli i jedyną tego typu atrakcją w Beskidzie Sądeckim.


Questing to propozycja dla całych rodzin, doskonale wpisująca się w trend turystyki rodzinnej. Definiować go można poprzez zabawę, nawiązującą do podchodów i zdobywania harcerskich sprawności. Dzięki niemu możemy przeżyć niesamowitą przygodę, przenieść się w zupełnie inny wymiar. To powrót do świata, który pamiętamy z dziecięcych lat. Podstawą jest wspólne odkrywanie, przeżywanie i wspominanie. Wystarczą wcześniej pobrane foldery, mapy ze szlakami i wierszowanymi wskazówkami. Na tej podstawie rozwiązuje się quest, których prowadzi do określonego celu – skarbu w postaci skrzyneczki z pieczątką, świadczącą o wykonaniu zadania.


Potencjał tej formy turystyki postanowiono wykorzystać w Wierchomli. Malownicza wioska w Beskidzie Sądeckim, dobrze znana miłośnikom narciarstwa, tym razem przedstawia swoje walory w letniej odsłonie. Miejsce gdzie rodziny przyjeżdżały głównie w zimie, by oddać się białemu szaleństwu, korzystając z doskonale przystosowanych tras narciarskich, otworzy swoje tereny także w okresie bezśnieżnym. Dzięki 5 questom teren ten, liczący ponad 100 ha, będzie tętnił życiem przez okrągły rok. Pierwszym szlakiem turystyczno – przygodowym będzie można wyruszyć już w połowie lipca, a cały projekt zostanie zrealizowany do końca sierpnia.


- Questy pozwolą na odkrywanie nieznanych do tej pory walorów Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz piękna Beskidu Sądeckiego. Będą one dostosowane dla osób w każdym wieku tak, by zapewnić moc atrakcji i rozrywek. Chcemy stworzyć miejsce wspólnej przygody i zabawy na łonie przyrody, gdzie nie będzie miejsca na nudę – mówi Justyna Gliwicz z firmy Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla Sp. z o.o.


Na odwiedzających Wierchomlę czekają także dodatkowe atrakcje takie jak wyciąg krzesełkowy „Wierchomla 1” - czynny cały rok, park linowy, paintball, quady czy basem i SPA Resort w Hotelu Wierchomla.


Więcej informacji o questingu w Wierchomli można znaleźć na stronie www.wierchomla.com.pl


Źródło: materiały prasowe


Komentujesz: Questy w Dwóch Dolinach

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: questing, poszukiwanie skarbów, wierchomla


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie