Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Questing zdobywa kolejnych fanów


17-12-2012


Ponad 30 tys. turystów odwiedzających Bałtów w tym roku skorzystało z questingu. Nieoznakowane ścieżki turystyczne, prowadzące m.in. śladami dinozaurów w Żydowskim Jarze, czy opisujące perypetie mieszkańców Doliny Muminków okazały się turystycznym hitem.


Wiosną w Bałtowie oddano do użytku 10 niezwykłych questów – nieoznakowanych ścieżek, po których podróżnik prowadzony jest za pomocą wskazówek zawartych w niecodziennej rymowanej ulotce z mapą. Poszukując drogi do skrzynki ze schowaną w niej pieczątką, uczestnicy muszą wykonać szereg zadań i rozwiązać zagadki, które ściśle związane są z danym miejscem, jego topografią, historią, czy kulturą.


Wkrótce w województwie świętokrzyskim, w ramach projektu finansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, powstanie 10 kolejnych ścieżek. Dodatkowo, na ich podstawie, zostanie opracowanych 10 scenariuszy grywalizacyjnych, czyli nietypowych tras, zbudowanych na mechanizmach znanych z różnych gier. Dzięki nim rodziny z dziećmi, biznesmeni, czy uczniowie szkół będą mogli przez chwilę poczuć się, jak bohaterowie pasjonującej gry komputerowej, wykonywać zadania, zdobywać kolejne punkty i poziomy wtajemniczenia, poznając przy tym w niecodzienny sposób region.


Kolejną atrakcję mają stanowić storytellerzy – lokalni narratorzy, zawodowi bajarze. Z ich usług będzie można skorzystać m.in. w gospodach, gospodarstwach agroturystycznych, czy hotelach. Ich występy mają być swoistymi happeningami, obrazami malowanymi za pomocą słowa, dzięki którym turyści będą mogli przenieść się w zaczarowany świat świętokrzyskich baśni i legend.


Projekt „Centrum Dziedzictwa Przedsiębiorczości Społecznej” łączący trzy nowatorskie narzędzia: questing, grywalizację i storytelling będzie pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce i ma szansę stać się nową wizytówką regionu.


Więcej informacji na stronie www.questing.pl


Komentujesz: Questing zdobywa kolejnych fanów

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: bałtów, questing, poszukiwanie skarbów


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie