Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowane



Szukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Questing w Bałtowie. Czas na konsultacje w terenie



17-03-2011


Wraz z końcem zimy rozpoczął się kolejny etap projektu Bałtów polską stolicą questingu – konsultacje w terenie. Dlaczego lipa płacze, jakie tajemnice kryje Rezerwat Modrzewie i kogo określano mianem Małego Księcia? Te i wiele innych pytań, zrodziło się w trakcie poszukiwania pomysłów na questy.


Kiedy rozpoczynał się projekt w Bałtowie, wielu jego uczestników z dystansem podchodziło do obcobrzmiącego słowa jakim jest questing. Jeszcze trudniej było im uwierzyć, że będą współtwórcami produktu turystycznego, który w nietuzinkowy sposób będzie opowiadał o dziedzictwie kulturowym ich małej ojczyzny. I także w nieszablonowo promował ich miejscowość wśród potencjalnych turystów. Tymczasem, po kilku miesiącach warsztatów i konsultacji, bałtowianie śmiało mogą nazwać się wytrawnymi questowiczami. W aktywny sposób zdobywają informacje związane z legendami, historią, dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym.


- To, co stanowi wartość nadrzędną w tworzeniu questów, to fakt, że kilkudziesięciu mieszkańców Bałtowa i okolic podjęło wspólne działania w terenie – mówi Jarosław Kuba dyrektor Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „Bałt”.

- Przeszukują archiwa, biblioteki, docierają do ciekawych okazów przyrody, rozmawiają z najstarszymi przedstawicielami społeczności, integrują się i także poznają wzajemnie. Co więcej, to wspólne działanie wytworzyło niesamowite poczucie realnego wpływ na to, w jakim kierunku rozwinie się turystyka w ich miejscowości – dodaje.


Efekty prac poznamy już niebawem. Na przełomie kwietnia i maja odbędzie się wstępna ocena projektów. W kolejnym etapie wybrane zostaną te z najciekawszym pomysłem. Tymczasem, o samym projekcie i jego uczestnikach poczytać można na stronie www.baltow.questing.pl


Źródło: Informacja prasowa Planet PR


Komentujesz: Questing w Bałtowie - konsultacje w terenie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: podróże, bałtów, questing, poszukiwanie skarbów


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • dobrytata

    piękna sprawa. w ogóle Bałtów to fenomen jeżeli chodzi o przyciąganie ludzi ciekawymi imprezami i atrakcjami turystycznymi, żeby tylko wspomnieć park jurajski czy inne atrakcje dla dzieci

    dobrytata

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł