Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Questing dotarł do Suwalszczyzny18-08-2011


Na Suwalszczyźnie powstało 15 questów, które w interesujący i niekonwencjonalny sposób pozwolą na odkrycie dzikich i magicznych miejsc północno – wschodniej Polski.


Suwalszczyzna jest jednym z nielicznych, polskich regionów, który zachował nieskażoną przyrodę i piękno naturalnego środowiska. Na każdym kroku zauważalne są ślady przeszłości, m.in. pozostałości po wymarłym plemieniu Jaćwingów, stare wsie i miasteczka, zabytkowe kościoły i klasztory. To właśnie tutaj poszukiwacze skarbów mają do wyboru aż 15 różnorodnych questów – zadań do rozwiązania, które umożliwią im poznanie dziedzictwa naturalnego, historycznego i kulturalnego Suwalszczyzny.


– Na odkrycie czekają m.in.: historia najwyżej położonego na Suwalszczyźnie miejsca, nazywanego polskim biegunem zimna, dawna osada młyńska w Suwalskim Parku Krajobrazowym, historia jednej z pierwszych miejscowości założonej przez Litwinów, sekrety, które skrywają okolice i wody najgłębszego jeziora w Polsce oraz wiele innych tajemnic Suwalszczyzny. W tworzeniu questów wzorowaliśmy się na największym polskim projekcie tego typu pt. „Bałtów – polską stolicą questingu – mówi Elżbieta Niedziejko, prezes Suwalskiej Izby Rolniczo – Turystycznej.


Gmina Bałtów to pierwsze miejsce w Polsce, w którym realizowany jest największy projekt polskiego questingu pt. „Bałtów – polską stolicą questingu”. W ciągu kilkunastu miesięcy w poznawanie dziedzictwa kulturalnego i historycznego Bałtowa zaangażowało się 20 młodych wolontariuszy, którzy wspólnie z przedstawicielami gospodarstw agroturystycznych stworzyli 20 różnych questów.


Więcej informacji o questingu w Polsce znajduje się na stronie www.questing.pl, która stanowi kompendium wiedzy o tej niezwykłej formie turystyki; zawiera m.in. mapę dostępnych w Polsce questów wraz z ich opisami i ulotkami.


Komentujesz: Questing dotarł do Suwalszczyzny

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: suwalszczyzna, bałtów, questing, poszukiwanie skarbów


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie