Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

PŻB zawiesza linię ze Świnoujścia do Kopenhagi


28-10-2010


Spółka Polska Żegluga Bałtycka poinformowała, że z dniem 31 października zawiesza bezpośrednie połączenie promowe ze Świnoujścia do Kopenhagi. Jednocześnie Polferries przypomniała o możliwości odbycia podróży do stolicy Danii w codziennych rejsach (7 razy w tygodniu) promem Wawel przez Ystad z możliwością skorzystania z przeprawy mostowej przez cieśninę Öresund.

Powodem zawieszenia tego połączenia są przyczyny ekonomiczne. Kryzys gospodarczy, alternatywne możliwości dotarcia środkami lokomocji z Polski do Kopenhagi oraz nasilająca się konkurencja pomiędzy przewoźnikami spowodowały, że odnotowaliśmy ujemne wyniki w ostatnich kilku latach na tej linii. Szczególnie w ostatnim roku – 2010 pogłębił się negatywny wynik, pomimo podejmowanych zabiegów marketingowo-sprzedażowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku duńskiego. Utrzymywanie tego nierentownego połączenia wpływało niekorzystnie na rozwój całego przedsiębiorstwa stąd też ta trudna również dla mnie osobiście decyzja. O ewentualnym powrocie na tą linię zdecyduje wzrostowa tendencja zapotrzebowania na przewozy pomiędzy Polską a Danią
– powiedział Jan Warchoł, prezes PŻB.


Bilet ze Świnoujścia do Kopenhagi oraz z Kopenhagi do Świnoujścia gwarantuje bezpłatny przejazd przez most Öresund, zarówno dla pasażerów pieszych, jak i zmotoryzowanych. W przypadku osób pieszych mogą one skorzystać z linii autobusowej 866 łączącej Terminal Bornholmstraffiken w Ystad z Dworcem Centralnym (Hovedbanen) w Kopenhadze.

W kwestii promu Pomerania Zarząd PŻB rozpatrujemy różne możliwości jego zagospodarowania, w tym jego sprzedaż.


źródło: www.przewodnikturystyczny.pl
foto: Piotr Plecke

Komentujesz: PŻB zawiesza linię ze Świnoujścia do Kopenhagi

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie