Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Bez Olesna ani Róż23-07-2011


Przewodnik turystyczny Bez Olesna ani Róż to kompendium wiedzy na temat Olesna oraz jego okolic (woj. opolskie). Opisano w nim zabytki, których nie można pominąć, i najciekawsze atrakcje przyrodnicze. Przewodnik, wydany przez Urząd Miejski w Oleśnie przy współpracy z Programem PolskaTurystyczna.pl, przybliża także bogatą historię i kulturę regionu. Całości dopełniają informacje praktyczne – adresy miejsc noclegowych, obiektów gastronomicznych, sklepików z pamiątkami itp.


Założone ponad 800 lat temu Olesno leży wśród rozległych lasów, w miejscu, gdzie można odpocząć od pośpiechu i zgiełku wielkich miast. Miasto Róż – dawniej Rosenberg – zachwyca nie tylko malowniczym położeniem i piękną przyrodą, ale też wspaniałymi zabytkami. Budzą one podziw i zaciekawiają: jak powstała świątynia, która widziana z lotu ptaka ma kształt róży? Dlaczego kościół ewangelicki zwany jest „fenigowym”? Która kapliczka upamiętnia miejsce, gdzie płonął jeden z ostatnich stosów w Europie? Pytania można by mnożyć, a przecież prócz śladów historii na gości czeka tu mnóstwo innych atrakcji!


- Z dala od zgiełku cywilizacji, w otoczeniu wspaniałych lasów leży Olesno, miasto założone w 1208 r. przez Henryka Brodatego. Zarówno w samym Oleśnie, jak i na terenie 18 oleskich sołectw znajduje się wiele ciekawych, wartych zwiedzenia miejsc i obiektów, których piękno podkreśla nieskażona przyroda. Serdecznie zapraszam do zwiedzania naszej pięknej Ziemi Oleskiej - zachęca Sylwester Lewicki, Burmistrz Olesna.


Komentujesz: Przewodnik turystyczny po Ziemi Oleskiej

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: podróże, olesno, ziemia oleska, przewodnik turystyczny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie