Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Przewodnik po Krainie Kanału Elbląskiego28-01-2011


Kanał Elbląski – jeden z Siedmiu Cudów Polski – to wyjątkowa na skalę światową droga wodna z systemem pięciu pochylni, po których statek pokonuje odcinki między jeziorami.


„Kraina Kanału Elbląskiego” to przewodnik, który ma być kompendium wiedzy na temat regionu. Jego wydawcą jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Elblągu, Iławie i Ostródzie oraz programem PolskaTurystyczna.pl


W przewodniku zebrano opisy najciekawszych miejscowości, zabytków oraz najpiękniejszych elementów przyrody, w tym jezior, parków krajobrazowych i obszarów chronionego krajobrazu. Przewodnik zawiera także informacje praktyczne: opisy szlaków turystycznych, adresy miejsc noclegowych i obiektów gastronomicznych. Całości dopełniają fotografie i mapy. Przewodnik został wydany w siedmiu wersjach językowych – w językach polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim i ukraińskim.


Wraz z przewodnikiem turystycznym została wydana mapa pt. „Kraina Kanału Elbląskiego” (1:100 000, format B1), obejmująca region Kanału wraz z okolicznymi powiatami. Na mapie umieszczono także skrótowe opisy atrakcji oraz plany miast: Elbląga, Ostródy i Iławy.


Źródło: DziennikTurystyczny.pl


Komentujesz: Przewodnik po Krainie Kanału Elbląskiego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: ostróda, elbląg, przewodnik, iława, kanał elbląski


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie