Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Przesiecka Kąpiel Morsów


19-12-2012


Większość Polaków świętuje Sylwestra na uroczystych balach, w restauracjach lub dyskotekach. Część decyduje się na spędzenie tego wieczoru w domu. Dla odważnych istnieje alternatywa. Dzięki kąpieli w Wodospadzie Podgórnej ostatnie dni roku na długo pozostaną niezapomniane.


W Polsce istnieje wiele tradycji lokalnych, związanych z pożegnaniem starego roku. Jedną z nich jest organizowana od kilku lat Przesiecka Kąpiel Morsów w Wodospadzie Podgórnej. Co roku w przededniu sylwestrowego szaleństwa, w malowniczej karkonoskiej wiosce Przesieka, odbywa się niezwykła impreza. Z całej Polski ściągają tu miłośnicy zimowych kąpieli, by zanurzyć się w kryształowo czystej wodzie Wodospadu Podgórnej.


Dodatkową atrakcją jest organizowany co roku konkurs na najciekawsze nakrycie głowy. Uczestnicy konkursu kąpali się już np. z wieżą Eiffla i ... kawałkiem żółtego sera na głowie. Dzięki takim atrakcjom wydarzenie przyciąga tłumy uczestników i obserwatorów.


W tym roku uczestnicy zabawy będą mogli wziąć udział w konkursie na najciekawszy filmik z imprezy. Konkurs, zorganizowany przez markę Karkonosze na profilu „Mam w sobie ducha gór” na Facebooku, rozpocznie się 29 grudnia i potrwa do 14 stycznia. Nagrodą główną jest weekend w pensjonacie Olimpia w Przesiece.


Po kąpieli w zimnej wodzie uczestnikom serwowany jest gorący posiłek. Kolejną atrakcją dla wszystkich zgromadzonych jest ognisko z pieczeniem kiełbasek. Podczas imprezy można też zapoznać się z lokalnymi specjałami, serwowanymi na stoisku produktów regionalnych.


Przesiecka Kąpiel Morsów odbędzie się 29 grudnia o godz. 12:00 w Wodospadzie Podgórnej w Przesiece.


Źródło: Informacja prasowa


Komentujesz: Przesiecka Kąpiel Morsów

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: mors, wodospad


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie