Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Przegląd zespołów folklorystycznych08-08-2011


11 września 2011 roku w Białostockim Muzeum Wsi, w ramach festynu „Podlaskie Ziołami Pachnące”, odbędzie się trzecia edycja przeglądu folklorystycznego.

Celem imprezy jest popularyzacja lokalnej kultury ludowej, prezentacja zespołów folklorystycznych wykonujących repertuar właściwy dla Białostocczyzny oraz ukazanie folkloru muzycznego regionu o tak znaczącym zróżnicowaniu kulturowym, w tym etnicznym, narodowościowym i religijnym.


Zespoły, kapele i soliści wyróżniający się w prezentowaniu własnego autentycznego folkloru będą typowani do udziału w wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądach folklorystycznych (m.in. do reprezentowania Białostocczyzny na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą w czerwcu 2012).


Do tej pory komisja składającą się z doświadczonych etnomuzykologów i folklorystów wytypowała do prezentowania Białostocczyzny na kazimierskim festiwalu m.in.: zespół Rodyna z Dubiażyna, gm. Bielsk Podlaski (I miejsce w kategorii zespołów śpiewaczych Kazimierz 2010), Wierę Niczyporuk z Malinnik, gm. Orla (III miejsce w kategorii solistów, Kazimierz 2011), Tadeusza Wasilewskiego z Brańska (III miejsce w kategorii solistów instrumentalistów, Kazimierz 2011).


Więcej informacji na stronie www.bialostockiemuzeumwsi.pl

fot. bialostockiemuzeumwsi.pl


Komentujesz: Przegląd zespołów folklorystycznych

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: białystok, turystyka regionalna, festyn rodzinny, białostockie muzeum wsi, podlaskie ziołami pachnące


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie