Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju16-09-2011


Za 5 dni startuje Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju. W miasteczku przeglądowym pojawią się znani ludzie gór; będą trudne tematy, zapierające dech filmy i zdjęcia. Będzie można spotkać gości pozytywnie zakręconych, choćby takich, którzy zabierają 2-letnie dzieci do Afryki, wspinają się przy 30-stopniowych mrozach czy zjeżdżają na nartach w Himalajach.


Wreszcie, co rzadko się zdarza, będzie okazja do rozmów na kontrowersyjne tematy, min. o aferze wokół przejścia drogi Golden Lunacy oraz o zamknięciu doliny Baksan w Rosji i wyłączeniu szczytu Elbrusa z turystyki, z powodu niepokojów uznanych za rosyjskie władze za „terrorystyczne”. Uczestnicy poznają zawodników, którzy po górach biegają, a nie chodzą i będziecie mogli wyjść z nimi na trening, a na koniec dostaniecie szansę wygrania wyprawy w Himalaje. Serio!


Ludzie XVI Przeglądu Filmów Górskich:


Darek Załuski - zdobywca K2. Pokaże zdjęcia, filmy i opowie o zimnie w Himalajach w sierpniu 2011 roku.

Ola Dzik - pierwsza Polka z tytułem Śnieżnej Pantery i Gasherbrumem II na koncie. Zobaczycie zdjęcia, posłuchacie relacji i spotkacie się z nią przy rozmowach o życiu.

Davo Karnicar - pierwszy człowiek, który zjechał na nartach z Mt. Everestu bez odpinania ich na całej trasie do bazy. Pokaże swój film „7 Summits” o zdobyciu Korony Ziemi i zjechaniu z tych szczytów na dwóch deskach.

Nikolay Shustrov - organizator biegu na najwyższy szczyt Kaukazu „Elbrus Race”. Powie jak się biega i jeździ na nartach w Rosji i dlaczego, gdy rząd na Kremlu walczy z „terrorystami”, on nie może organizować zawodów w dolinie Baksan…

David Kaszlikowski i Eliza Kubarska - autorzy wielu ekstremalnych dróg wspinaczkowych, oprócz diaporam i slajdów, będą odpowiadać na pytania i wątpliwości dotyczące przejścia „Golden Lunacy”.


Olga Morawska - żona śp. Piotra Morawskiego, autorka kilku książek, mama dwóch synów. Spotkanie z nią będzie poświęcone sile życia po życiu i opowieściom jak to jest czekać na człowieka gór.

Marcin Świerc i Piotr Hercog - rekordziści Biegu Rzeźnika, członkowie Salomon Suunto Team. Codziennie rano będzie można pobiegać w ich towarzystwie, zaś w sobotę wystartować w zawodach Lądek Trail Running.

Anna Czerwińska - niestrudzona himalaistka. Opowie min. o zdobywaniu szczytu K2 ćwierć wieku temu.

Leszek Talko i Monika Piątkowska - znani dziennikarze; opowiedzą i pokażą jak podróżuje się nawet po egzotycznym świecie z małymi dziećmi.

Anna Milewska - aktorka, dobra dusza Przeglądu, żona śp. Andrzeja Zawady.

Krzysztof Wielicki, Ryszard Pawłowski, Piotr Pustelnik - himalaiści, nieoficjalnie goście Przeglądu. Można będzie z nimi porozmawiać w kuluarach, prywatnie i na luzie. Jeśli tylko ich odnajdziecie…

Żyjący uczestnicy wyprawy w Karakorum z 1971 na Kyunang Chhish 7852m npm. Spotkanie poświęcone tamtym niesamowitym ludziom i ich osiągnięciom.


Patronem medialnym wydarzenia jest Polska Wita.


Szczegółowe informacje na stronie www.przeglad.ladek.pl


Komentujesz: Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: lądek zdrój, turystyka górska, przegląd filmów górskich, baza noclegowa


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie