Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Bolesław Prus patronem warszawskiej Nocy Muzeów06-03-2012


19 maja odbędzie się w stolicy 9. Noc Muzeów. To kulturalne wydarzenie od lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców i turystów. W tym roku patronować mu będzie najbardziej warszawski pisarz – Bolesław Prus.


– W tym rok przypada stulecie śmierci Bolesława Prusa. Trudno sobie wyobrazić, aby nie przypomnieć jego sylwetki i twórczości, która zrosła się z naszym miastem do tego stopnia, że na Krakowskim Przedmieściu są pamiątkowe tablice przypominające gdzie mieszkali, fikcyjni przecież, bohaterowie „Lalki” – powiedział Andrzej Mańkowski, zastępca dyrektora Biura Promocji Miasta.


Nawiązanie do osoby pisarza wynika ze stanowiska Rady m. st. Warszawy, uchwalonego w dniu 2 lutego br., w sprawie włączenia Warszawy w obchody setnej rocznicy śmierci Bolesława Prusa, w którym wskazano m.in., że „Warszawa powinna odegrać w obchodach tej rocznicy wiodącą rolę z uwagi na szczególny związek pisarza z naszym miastem. Będzie to też dobra okazja do promocji miasta i jego atrakcji kulturalnych.”


Graficzne nawiązanie do postaci Bolesława Prusa z pewnością pojawi się w materiałach promujących warszawską edycję Nocy Muzeum, jak plakat czy informator – zdradza A. Mańkowski – Trwają prace nad projektem.


Biuro Promocji Miasta stworzyło już listę podmiotów chętnych do wzięcia udziału w tegorocznej edycji tego kulturalnego święta. Kolejnym krokiem dla instytucji i placówek, które zgłosiły swój akces do Nocy, jest nadesłanie opisu programów i atrakcji przygotowywanych na sobotę 19 maja, na które Biuro czeka do 15 marca 2012 r.


Skompletowanie precyzyjnych i zwięzłych informacji o programie jest warunkiem przygotowania informatora dla mieszkańców, który będzie dostępny zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej na stronie www.kulturalna.warszawa.pl


Komentujesz: Prus patronem warszawskiej Nocy Muzeów

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, noc muzeów 2012


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie