Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie ponownie uwarzył piwo "Mastne"06-06-2011


W tym roku wielbiciele cieszyńskich piw warzonych unikalną metodą otwartej fermentacji kolejny raz mogą zacierać ręce. Już 19 czerwca 2011 roku w Cieszynie z okazji Święta Trzech Braci ponownie będzie można napić się „Mastnego”. 


Jego receptura i nazwa nawiązuje do piwowarskich tradycji 1200-letniego grodu. Pierwsza (100 000 butelek 0,5 l ) i druga partia (150 000 butelek 0,5 l) sprzedały się w całości. Piwo szybko zdobyło uznanie nie tylko mieszkańców dawnej stolicy Księstwa Cieszyńskiego. Po „Mastne” do Cieszyna przyjeżdżali piwosze z całej Polski. Cieszyńskie piwo można było także kupić w sklepach specjalistycznych w Katowicach, Krakowie czy Warszawie.


Premiera trzeciej partii „Mastnego” nastąpi w czasie Święta Trzech Braci w Cieszynie. Tego samego dnia Bracki Browar Zamkowy zostanie ponownie otwarty dla zwiedzających (bezpłatnie) a wszyscy, którzy przybędą na dziedziniec browaru na wzgórzu nad Olza wezmą udział w pikniku. Po premierze, 19 czerwca w czasie Święta Trzech Braci piwo będzie można kupić w wybranych sklepach na terenie woj. śląskiego.


Grupy zainteresowane zwiedzaniem proszone są o zgłoszenia pod nr tel. (33) 8 516 402 (zapisy przyjmowane będą od 13 czerwca).

W związku z ogromnym zainteresowaniem wizytą w Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie decyduje kolejność zgłoszeń. Bracki Browar Zamkowy zastrzega sobie prawo do odmowy zwiedzania lub wyznaczenia innego terminu.


Komentujesz: Premiera trzeciej części Mastnego

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: piwo, cieszyn, browar żywiec, mastne, brackie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie