Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Premiera filmu dokumentalnego „Ekspedycja Wisła. Jedyna taka rzeka”28-01-2011


Już dziś o godz. 20:00 w kinie Kultura w Warszawie będzie można zobaczyć najnowszy film z Markiem Kamińskim w roli głównej. „Ekspedycja Wisła. Jedyna taka rzeka” ma jednak drugiego głównego bohatera – dziką i urokliwą Wisłę.


Film "Ekspedycja Wisła" zrealizowany przez Fundację Marka Kamińskiego to poruszający dokument, w którym śpiew ptaków i muzyka Leszka Możdżera przeplatają się z pytaniami Marka Kamińskiego o filozofię życia i znaczenie natury. Powstał podczas dwóch wypraw kajakowych Marka Kamińskiego przez Wisłę: letniej (odbyła się we wrześniu 2009 roku i trwała miesiąc) oraz zimowej (odbyła się w marcu 2010 i trwała dwa tygodnie). Letnia podróż zrodziła się z ciekawości Wisły. Z rozmów z podróżnikami, ekologami, badaczami, którzy zainspirowali Marka Kamińskiego do zgłębienia tajemnicy najpiękniejszej z polskich rzek. Sensem zimowej wyprawy było zainteresowanie ludzi Wisłą. Jej ekstremalna forma miała zwrócić uwagę społeczeństwa i mediów.


W filmie przenikają się dwie wyprawy, obserwujemy dojrzewanie pomysłu samotnej eskapady. Marek Kamiński zakochuje się w Wiśle. Powoli i cierpliwie poznaje ją, żeby odkryć jej piękno i zachwycić się nim. Wszystko przeplata się z filozofią życia, wizją przyszłości Wisły i afirmacją możliwości, jakie stoją przed Markiem Kamińskim.


Premierowy pokaz filmu w Warszawie odbędzie się 28 stycznia 2011r. o godz. 20:00 w kinie Kultura na Krakowskim Przedmieściu. Po seansie odbędzie się spotkanie z bohaterem – Markiem Kamińskim, oraz z twórcami filmu - reżyserkami - Joanną Łęską, Dorotą Adamkiewicz, operatorem Tomkiem Michałowskim, montażystą Cezarym Kowalczukiem oraz uczestnikami i gośćmi Ekspedycji Wisła, którzy wystąpili w filmie.


Mailowe rezerwacje miejsc pod adresem: k.grudzinska@kaminski.pl

Bilety: 15 PLN


Więcej informacji na stronie www.kaminski.pl


Komentujesz: Premiera filmu: Ekspedycja Wisła. Jedyna taka rzeka

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, wisła, ekspedycja wisła, marek kamiński


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie