Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Prace projektowe nad łódzką Sukcesją zakończone


17-11-2010


Zakończyły się prace nad projektem architektonicznym Centrum Handlu, Biznesu i Rozrywki „Sukcesja” w Łodzi. Opracowała go warszawska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci, a inwestorem jest łódzka spółka Fabryka Biznesu.

W kompleksie o ponad 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 55 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się m.in.: galeria handlowa ze strefą gastronomiczną, trzygwiazdkowy hotel klasy biznesowej z zapleczem konferencyjnym, strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem (9 sal kinowych), biurowiec klasy A oraz podziemny, wielopoziomowy parking.

Projekt zakłada rewitalizację 3,2 ha poprzemysłowego terenu między al. Politechniki, ul. Rembielińskiego i kampusem Politechniki Łódzkiej, w pobliżu ścisłego centrum Łodzi i Międzynarodowych Targów Łódzkich.


Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu i otrzyma dofinansowanie „na odnowę obszarów miejskich” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Kompleks będzie przykładem połączenia nowoczesnej architektury z nawiązującą do industrialnej przeszłości Łodzi. Licowana naturalną cegłą frontowa elewacja nawiąże do elewacji łódzkich fabryk z przełomu XIX i XX wieku, wewnątrz zostanie wykorzystanych wiele oryginalnych elementów architektonicznych z tego okresu, np. żeliwne płyty podłogowe i kolumny.

Początek budowy jest planowany na wiosnę 2011 r., a pierwsi klienci mają się pojawić na przełomie 2012 i 2013 r.


źródło: www.dziennikturystyczny.pl
foto: www.lodz.naszemiasto.pl

Komentujesz: Prace projektowe nad łódzką Sukcesją zakończone

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie