Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Poznawaj Cystersów Mobilnie


22-09-2012


„Poznawaj Cystersów Mobilnie” – tak Ogólnopolskie Stowarzyszenie Gmin Cysterskich (OSGC) zachęca do zwiedzania obiektów cysterskich w Polsce za pomocą serwisu Foursquare. Stowarzyszenie stworzyło w Foursquare swoją stronę, dzięki której turyści mogą z łatwością zaplanować wycieczki śladami „białych mnichów” oraz poznać obiekty cysterskie polecane przez OSGC, samych turystów, jak i mieszkańców gmin cysterskich.


Obecnie z Foursquare’a na całym świecie korzysta już ponad 22 miliony użytkowników. Serwis wykorzystuje potencjał geolokalizacji, czyli meldowania się w miejscach. Trend ten, choć z powodzeniem wykorzystywany jest na Zachodzie, to w Polsce wciąż się rozwija. Na profile w Foursquare zdecydowały się tylko duże miasta, jak na przykład Poznań, Warszawa czy Gdańsk.


- Tak, jak bliscy nam Cystersi byli prekursorami w wielu dziedzinach, tak i my jesteśmy dziś wśród niewielu organizacji w Polsce wykorzystujących potencjał technologii mobilnych i geolokalizacji w promocji turystyki!
– podkreśla Rita Serafin, przewodnicząca Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Gmin Cysterskich.


Na stronie OSGC znaleźć można listy polecanych przez Stowarzyszenie obiektów cysterskich, uporządkowane według regionów. Każdy obiekt posiada krótki opis historyczny.

– Mamy nadzieję, że wkrótce pojawią się tu dodatkowo oferty lokalnych przedsiębiorców oferujących usługi turystyczne, czyli na przykład restauracji, hoteli, pensjonatów – dodaje Rita Serafin.


Strona OSGC dostępna jest pod adresem pod adresem www.foursquare.com/gminycysterskie


Komentujesz: Poznawaj Cystersów Mobilnie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie