Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Poznańskie rogale zapachną w Warszawie i Krakowie


05-11-2012


Poznań rozpoczyna niestandardową kampanię promującą akcję alleRogal. Na przystankach komunikacji miejskiej w Krakowie i Warszawie pojawią się citylighty o zapachu półfrancuskiego ciasta z białym makiem. Słodkie niespodzianki czekają też na pasażerów rejsów krajowych i międzynarodowych LOT oraz w pociągach Intercity na trasie Berlin – Warszawa. Poznań przygotował na tę akcję kilkanaście tysięcy mini–rogalików.


- Budowanie pozytywnego wizerunku miasta tworzy się nie tylko poprzez oddziaływanie na zmysł słuchu czy wzroku, ale także zapachu, stąd pomysł na wykorzystanie aromamarketingu. Poznań jest pionierem w stosowaniu tego rozwiązania na otwartych przestrzeniach w Polsce. Do citylightów dodawany jest wkład zapachowy imitujący aromat rogali powiedział Łukasz Goździor, dyrektor Biura Promocji Miasta Poznania.


Działania promocyjne obejmują nie tylko outdoor i sampling, ale i warsztaty wypiekania lokalnego przysmaku. Poznań zaprosił grupę blogerów kulinarnych, by pod okiem mistrza cukiernictwa poznali technikę pieczenia Rogali świętomarcińskich.


Podstawowym elementem promocji lokalnego produktu w ramach alleRogal jest sprzedaż świeżych rogali przez Allegro. Dzięki akcji wszyscy internauci, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, mogą zamówić tradycyjne certyfikowane przez Unię Europejską Rogale świętomarcińskie.

W ubiegłym roku Polacy zamówili przez internet blisko dwie tony rogali. Stronę aukcyjną odwiedziło ponad 35 tys. osób, a współczynnik pozytywnych komentarzy wynosił 98 proc.


Rogale świętomarcińskie można zamawiać za pośrednictwem strony www.rogale.allegro.pl do 29 listopada.


Komentujesz: Poznańskie rogale zapachną w Warszawie i Krakowie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: poznań, rogale świętomarcińskie, allerogal


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie