Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Informacja prasowa

Poznańskie rogale podbijają Polskę... i świat!19-10-2011


Nowy pomysł Miasta Poznania na promocję rogali marcińskich okazał się hitem! W związku z dużym zainteresowaniem internetową akcją miasto przedłuża sprzedaż. Poznań wykorzystuje też niestandardową formę promocji outdoorowej – od jutra do końca października akcję promować będą pachnące rogalami reklamy w Warszawie i Krakowie.


Po raz pierwszy poznańskie rogale świętomarcińskie są dostępne do kupienia przez Internet. Przedsprzedaż na stronie www.rogale.allegro.pl wystartowała 5 października i potrwa do 8 listopada. Początkowa pula 1000 rogali została już wyprzedana – zamówienia spływają z całej Polski i zza granicy (Wielka Brytania i Niemcy).


Duże zainteresowanie akcją skłoniło organizatorów do udostępnienia kolejnej puli 1000 rogali. Miasto wspólnie z partnerskimi cukierniami zdecydowało, że akcja kontynuowana będzie nawet w razie wyprzedania również tej drugiej puli. Każdy zamawiający otrzyma wraz ze swoją przesyłką informację o tradycji wypieku rogali marcińskich. Wszystkie rogale sprzedawane w ramach tej akcji rogale posiadają certyfikat Produktu Regionalnego Unii Europejskiej, na co należy zwrócić uwagę by mieć pewność zakupu oryginalnego poznańskiego wypieku.


Dodatkowo w największych polskich miastach, (m. in.: Warszawa, Kraków, Wrocław) przeprowadzana jest kampania reklamowa na nośnikach typu Citylight. Od 4 października, blisko 200 nośników pojawi się na przystankach komunikacji miejskiej w tych miastach. Przez dwa tygodnie, ponad 50 z nich (w Warszawie i Krakowie) będzie pachnieć jak autentyczne rogale barcińskie.


W Dzień Św. Marcina (tj. 11 listopada), rogale będą promowane także na pokładzie samolotów LOTu wylatujących z polskich lotnisk – wśród pasażerów rozdystrybuowanych zostanie ponad 15 000 miniaturowych rogali marcińskich. Miasto Poznań zorganizowało także warsztaty robienia rogali marcińskich dla najważniejszych autorów blogów kulinarnych w polskiej blogosferze i dziennikarzy.


Komentujesz: Poznańskie rogale podbijają świat

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, kraków, poznań, rogale świętomarcińskie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • qweewq

    Bardzo ładnie wyglądają, ciekawe jak smakują niestety nie miałem okazji spróbować, chętnie jednak zrobiłbym je w domu jeżeli posiadałbym jakiś "sprawdzony" przepis i dokładna...

    qweewq

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł