Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Poznański Foto Portal ma już pół roku04-08-2011


Miasto Poznań, jako pierwsze w Polsce, w grudniu 2010 roku uruchomiło, profesjonalny Miejski Portal Fotograficzny. Przez pół roku funkcjonowania strony udało się stworzyć społeczność osób zafascynowanych pięknem i nowoczesnością Poznania. Efekty tej pracy można obejrzeć w Oficjalnej Galerii Miasta, internetowej bazie zdjęć, za pomocą której możliwe jest nieodpłatne pozyskanie zdjęć Poznania.


W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy na konkurs przesłano 804 zdjęcia w trzech kategoriach: City of Work, City of Play i Kolaż, spośród których internauci przyznawali nagrody miesiąca. Nagrodzone zostały w sumie 22 zdjęcia. Wraz z końcem czerwca zakończyła się pierwsze edycja konkursu. Ze wszystkich zgłoszonych zdjęć wybranych zostało 56 prac, które obecnie biorą udział w głosowaniu na zdjęcia edycji, które wybrane zostaną w oddzielnych głosowaniach przez internautów i członków komisji konkursowej. Głosowanie trwać będzie do 7 sierpnia.


Użytkownicy bardzo aktywnie przyłączyli się do ilustrowania najważniejszych wydarzeń odbywających się w Poznaniu. Od kilku miesięcy część portalu poświęcona została prezentacji reporterskiej pasji mieszkańców. W ten sposób uwiecznione zostały imprezy tj. Noc Kupały, Obchody Stulecia Poznańskiej Palmiarni, Grand Turismo Polonia i wiele innych.
Wszystkie prace czytelników można znaleźć w Galerii na stronie www.fotoportal.poznan.pl


Miejski Portal Fotograficzny jest również świetnym narzędziem do prezentacji prac oraz do nawiązywania kontaktów z osobami podzielającymi fotograficzną pasję. Każdy z uczestników konkursu ma swój własny profil, na których znajdują się galerie zgłoszonych do konkursu zdjęć, informacje o aktywności, miejsce w zestawieniach najbardziej lubianych fotografów. Dzięki wbudowanemu systemowi pocztowemu użytkownicy mogę nawiązywać nowe znajomości.


Miejski Portal Fotograficzny jest nowoczesnym narzędziem skupiającym miłośników fotografii w Poznaniu. Jest to pierwsza w Polsce miejska strona poświęcona fotografii. Strona znajduje się pod adresem fotoportal.poznan.pl. Składa się z trzech części: Foto Portalu, konkursowej oraz rozbudowanej galerii zdjęć. Każdy, zaczynając od miłośników fotografii może znaleźć na portalu coś dla siebie.


Komentujesz: Poznański Foto Portal ma już pół roku

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: poznań, portal fotograficzny, foto portal, galeria fotograficzna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie