Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Poznań za pół ceny – Rekord!06-06-2011


Tysiące turystów odwiedziło Poznań w weekend 4-5 czerwca w czasie IV edycji akcji „Poznań za pół ceny” organizowanej przez Poznańska Lokalną Organizację Turystyczną. Projekt corocznej wyprzedaży usług turystycznych doczekał się już pierwszych stałych klientów.


W dniach 5-6 czerwca Poznań oferował usługi turystyczne o 50% taniej. Zniżki obowiązywały w hotelach, restauracjach, muzeach, centrach spa, zoo, palmiarni, ale i taniej można było zagrać w paintball, squash czy boule. Największe oblężenie przeżyły poznańskie restauracje, w których trudno było o wolny stolik. Po raz pierwszy zabrakło wolnych pokoi w niektórych hotelach.


Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też program turystyczny. W ramach akcji „Poznań za pół ceny” zorganizowano kilkanaście tras spacerowych, które prowadzone były poprzez najbardziej znane atrakcje turystyczne Poznania, takie jak Ostrów Tumski z katedrą czy Stary Rynek z Ratuszem. Nie zabrakło jednak także unikalnych propozycji. Z przewodnikiem można było zwiedzić komnaty Zamku Cesarskiego, podziemia kościoła farnego, czy wybrać się na wycieczkę Szlakiem Modernizmu czy Szlakiem Piwa. Rekordy frekwencji bił Fort I, po raz pierwszy w historii udostępniony turystom. Na miejscu urządzono obóz wojskowy, a po jego wnętrzach oprowadzali przewodnicy przebrani w historyczne mundury. W ciągu dwóch dni obejrzało go trzy tysiące osób.


Już w przyszłym tygodniu naukowcy z Katedry Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego przedstawią raport na temat akcji „Poznań za pól ceny”. Wówczas poznamy dokładne dane dotyczące skuteczności akcji, dowiemy się o ile więcej sprzedano noclegów, posiłków i biletów niż w inne weekendy oraz jak akcję ocenili turyści.


Kolejna, piąta edycja akcji już za rok.


Komentujesz: Poznań za pół ceny - Rekord!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: poznań, restauracja, pół ceny, wielkopolska


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie