Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Poznań uruchamia profesjonalny Miejski Portal Fotograficzny02-12-2010


Strona będzie nie tylko pełnić funkcję galerii miasta, ale również miejsca gdzie pojawią się konkursy oraz informacje o wydarzeniach fotograficznych odbywających się w Poznaniu. Dodatkowo, w najbliższych tygodniach uruchomiona zostanie usługa dla mediów i wydawnictw, która umożliwi nieodpłatne pozyskiwanie zdjęć do różnych publikacji.

Portal składać się będzie z trzech części: konkursowej, fotoportalu oraz rozbudowanej galerii zdjęć. Każdy, zaczynając od miłośników fotografii a kończąc na profesjonalistach, będzie mógł znaleźć na portalu coś dla siebie.Miłośnicy fotografii mogą wziąć udział w konkursie „City of Work, City of Play”, podzielonym na dwie podstawowe kategorie ukazujące różne oblicza miasta: biznesowe i rozrywkowe. Zdjęcia zgłaszane w pierwszej kategorii powinny pokazać Poznań jako europejskie miasto oferujące bardzo dobre warunki do studiowania i rozwijania swoich kompetencji zawodowych. Na drugą kategorię, zainteresowani uczestnicy powinni nadsyłać fotografie ukazujące szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu w Poznaniu.


Organizatorzy konkursu pomyśleli również o tych, którzy nie mogą przyjechać do Poznania. Raz na dwa miesiące publikowany będzie temat przewodni. Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie fotokolażu na temat Poznania. Do dyspozycji zainteresowanych osób będą zdjęcia znajdujące się w galeriach portalu. Dozwolone są wszelkiego rodzaju modyfikacje zdjęć, łączenie z innymi zdjęciami, również własnymi. Oceniane będą nie tylko walory estetyczne, jak w pozostałych kategoriach, ale także kreatywność i stopień realizacji tematu przewodniego.


Strona umożliwi osobom zainteresowanym fotografią oglądanie fotorelacji z wydarzeń miejskich, poczytanie artykułów poświęconych różnym technikom fotografii czy znalezienie informacji o warsztatach odbywających się w mieście i okazjach do zrobienia niezwykłych zdjęć. Strona posiada także funkcję stworzoną z myślą o mediach, wydawnictwach i różnych instytucjach, dzięki której ich przedstawiciele będą mogli nieodpłatnie pobrać zdjęcia miasta,


Fotoportal i organizowane na nim konkursy są działaniami długofalowymi. Konkurs składać się będzie z półrocznych edycji. Pierwsza rusza z początkiem grudnia i potrwa do końca pierwszego półrocza przyszłego roku. Każde edycja również 6 miesięcy. Co miesiąc wybierane będzie zdjęcie miesiąca, a na koniec półrocza jury wyselekcjonuje 20 zdjęć, w każdej z trzech kategorii. Spośród 60 finałowych prac, wybranych zostanie 18 zdjęć, po 6 w każdej kategorii, z czego jedną połowę wybierze jury, a na drugą zagłosują Internauci. Dodatkowo, na koniec roku jury nagrodzi jedną pracę tytułem „Zdjęcia Roku”. Wszystkie wyróżnione fotografie będzie można obejrzeć na specjalnej pokonkursowej wystawie.


Szczegółowe informacje na stronie www.fotoportal.poznan.pl

Komentujesz: Poznań uruchamia profesjonalny Portal Fotograficzny

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: poznań, wielkopolska, portal fotograficzny, galeria miasta, fotografia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie