Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Poznań: nowe słonie

27-11-2009

 

Dwie kolejne 21-letnie słonice trafiły do poznańskiego ZOO z ogrodu w Chorzowie. Kinga i Kizia dołączą do trójki zwierząt już mieszkających w poznańskiej słoniarni.


Jak powiedział w środę PAP dyrektor placówki Lech Banach, zwierzęta zostały przekazane do Poznania, bo w chorzowskim ZOO nie było odpowiednich warunków do prowadzenia hodowli. Inaczej przedstawia sie sytuacja z poznańską słoniarnią, otwartą w kwietniu br. Łączny koszt inwestycji szacuje się na 38 milionów złotych.


"W Chorzowie jest za mało miejsca na prowadzenie hodowli i nie planuje się tam inwestycji, a w Poznaniu powstał taki ośrodek. Doszliśmy z panią dyrektor z Chorzowa do porozumienia, że dla lepszego komfortu tych słoni lepiej będzie, gdy będą się znajdowały w grupie socjalnej w Poznaniu. Te dwa słonie mają jeszcze szansę na rozród" - powiedział dyrektor poznańskiego zoo Lech Banach.


Poznańskie ZOO cały czas prowadzi poszukiwania młodych, 5-7 letnich samic, które także będzie można włączyć do grupy. Trwają rozmowy w sprawie pozyskania samicy m.in. z berlińskim ZOO.


W ogrodzie zoologicznym mieszka już 23-letnia słonica Linda, która do Poznania przyjechała z Holandii, a także dwa słonie: 10-letni Ninio i 5-letni Yzick, które trafiły do Poznania w marcu z Węgier. Stado słoni ma liczyć około 10 sztuk.

 

źródło: PAP/podroze.onet.pl


Komentujesz: Poznań: nowe słonie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie