Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Poznań i Warszawa wybrane najpopularniejszymi miejscami w konkursie „Czy jarasz się Polską”08-09-2011


31 sierpnia zakończył się konkurs „Czy jarasz się Polską?”. Jego uczestnicy zgodnie stwierdzili, że najbardziej popularne miejsca na mapie Polski znajdują się w Poznaniu i Warszawie. W gronie zwycięzców znalazł się poznański Stary Rynek, klubokawiarnia Proletaryat i Malta. W Warszawie natomiast najpopularniejszy okazał się Taras Widokowy PKiN i Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat.


Celem konkursu było zachęcenie ludzi do odkrywania atrakcyjnych i interesujących miejsc na mapie Polski. W pierwszym etapie konkursu wybrano w castingu siedmiu Wakacyjnych Zwiadowców Kraju, którzy przemierzając Polskę wzdłuż i wszerz, musieli wybrać najciekawsze i warte odwiedzenia miejsca. Śladem zwiadowców podążyli internauci, którzy dzięki aplikacji Facebook Places, „czekinowali” się w odwiedzanych lokalizacjach.

W ten sposób, uczestnicy zbierali konkursowe punkty. Wytrwali podróżnicy walczyli o cenne nagrody.


- To była świetna zabawa! Najciekawsze oczywiście były te tereny, które odwiedzałam po raz pierwszy. Jeździliśmy ze znajomymi w weekendy i polowaliśmy na punkty z kolejnych miejsc, a u nas w województwie było ich akurat całkiem sporo - mówi jedna z uczestniczek.


Równie wiele zabawy, co uczestnicy, mieli zwiadowcy, których zadaniem było oznaczenie gorących punktów w całej Polsce.

- Akcja „Czy jarasz się Polską” pozwoliła mi poznać wspaniałych ludzi i znakomite miejsca. Trasa jaką dostałem była do mnie idealnie dopasowana. Warszawa na 6 dni? Nigdy nie miałem okazji zostać w stolicy dłużej. Lublin, Zamość, Kazimierz Dolny i Nałęczów - te miasta odwiedziłem pierwszy raz i długo o nich nie zapomnę - mówi zwiadowca Paweł Siarkowski.


Zwyciężyły Poznań i Warszawa. W stolicy Wielkopolski znalazły się aż trzy z pięciu najpopularniejszych atrakcji: Stare Miasto, klubokawiarnia Proletaryat oraz Malta. Warszawa wprowadziła do najlepszej piątki aż dwie lokalizacje: Taras Widokowy PkiN oraz Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. To właśnie ścisła czołówka, spośród ponad 200 punktów w Polsce, które można było odwiedzić.


Zwycięzca konkursu otrzymał skuter Aprilia Mojito. Reszta peletonu zgarnęła najgorętsze gadżety tego lata, m.in. tablet iPad2 i komputer Sony Vaio. Co tydzień uczestnicy wygrywali też weekendy w SPA oraz smartfony.


Komentujesz: Poznań i Warszawa najlepsze z najlepszych

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, poznań, pkin, pałac kultury i nauki, malta, czy jarasz się polską?


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


  • johanna007

    Moim zdaniem niekoniecznie Poznań można zaliczyć do ciekawych miejsc. Myślę, ze jest w Polsce sporo innych miejsc dużo lepszych od Poznania, bo tam tak naprawdę nic nie ma.

    johanna007

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł