Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Przewodnicy oprowadzą za darmo po Poznaniu


02-06-2012


Przewodnicy miejscy z grupy PoPoznaniu.pl zaproponują gościom i mieszkańcom miasta nową atrakcję turystyczną. W każdy weekend poprowadzą półtoragodzinne bezpłatne wycieczki, podczas których będzie można zwiedzić poznański Stary Rynek i jego okolice.


- Mamy nadzieję, że pomysł chwyci także w Poznaniu. Wiemy, że w wielu europejskich miastach okazał się sukcesem – powiedział Piotr Ciesielski z grupy przewodników PoPoznaniu.pl.


Inicjatorzy pomysłu podkreślają, że propozycja jest skierowana do osób, które w innych okolicznościach nie skorzystałyby z usług przewodnika. Czas wycieczki został tak dobrany, by mógł w niej uczestniczyć nawet turysta, który w Poznaniu spędza tylko kilka godzin. Jeśli ktoś będzie chciał poznać miasto dokładniej, wycieczka będzie dobrym wprowadzeniem i będzie mógł kontynuować zwiedzanie samodzielnie lub skorzystać z regularnej oferty przewodników.


Do spacerującej grupy można dołączyć w dowolnym momencie, nie trzeba się wcześniej rejestrować ani zgłaszać. Młodym przewodnikom zależy również na dotarciu do coraz liczniejszych turystów zza granicy. Dlatego wycieczki będą prowadzone także w języku angielskim, a ulotki z ofertą będzie można znaleźć w wielu poznańskich hostelach.


Wycieczki będą odbywać się w każdy weekend od początku czerwca do końca lipca, zaraz po koziołkach, czyli o 12:15. Przewodnik będzie czekał przy wejściu do ratusza. Będzie go można rozpoznać po trzymanej przez niego tablicy informacyjnej. W soboty będą się odbywać wycieczki w języku angielskim, a w niedziele po polsku.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Poznań: darmowe wycieczki po mieście

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: poznań, wycieczki, przewodnik turystyczny


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie