Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2231)

Warsztaty „Taste Portugal"

03-06-2013

Dwie szkoły turystyczne w Portugalii proponują miłośnikom tutejszej kuchni tygodniowe warsztaty kulinarne „Taste Portugal”. Zajęcia połączone są ze zwiedzaniem i odbywają się w rejonie Algarve oraz Dolinie Douro.

W Faro School of Hospitality and Tourism w regionie Algarve (17-23 czerwca br.) będzie można poznać tajemnice potraw z ryb oraz spróbować produktów regionalnych, takich jak migdały, figi oraz chleb świętojański (alfarrobeiras), który używany jest jako zamiennik kakao.
W programie znalazły się także wycieczki na aukcje ryb, targ miejski, do muzeów, na złote i słoneczne plaże, jak również podróż łodzią do wyjątkowego obszaru chronionego - Parque Natural da Ria Formosa. Ta piękna laguna, składająca się z labiryntu kanałów, wysp, piaszczystych plaż i bagien, podlega ciągłym zmianom, wynikającym z wpływu wiatru oraz fal morskich.

Szkoła Lamego School of Hospitality and Tourism w Dolinie Douro (1-8 września br.) przygotowała propozycję dla miłośników wina. W programie warsztatów przewidziano wycieczkę na targ miejski, do muzeów, piwniczek firmy Raposeira (Caves da Raposeira), produkującej wina musujące od 1898 r., a także rejs po rzece Douro i dzień pobytu w winnicy. Region Alto Douro, w którym wino produkowane jest od ponad 2 tysięcy lat, został uznany przez UNESCO za światowe dziedzictwo ludzkości. Na jego malowniczy krajobraz składają się winnice zasadzone na wzgórzach, obok których przepływa rzeka Douro.

Koszt tygodniowego warsztatu to 1 000 euro (cena obejmuje zakwaterowanie, lunche, szkolenie teoretyczne i praktyczne oraz wycieczki). W grupie jest do 20 osób. Uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu.

Więcej informacji nt. warsztatów na stronie www.escolas.turismodeportugal.pt


Komentujesz: Poznaj kuchnię i kulturę Portugalii

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: kuchnia, kuchnia regionalna, portugalia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie