Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Powstał Polski Związek Organizatorów Turystyki01-07-2011


29 czerwca w hotelu Radisson BLU w Warszawie odbyło się zgromadzenie założycielskie Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Z inicjatywy dotychczasowego prezesa Neckermanna w Polsce, Krzysztofa Piątka, zaproszenie do udziału w zgromadzeniu przyjęli najwięksi polscy tour operatorzy.


Na podstawie ustawy o organizacjach pracodawców powołano do życia nową organizację o nazwie Polski Związek Organizatorów Turystyki. Uchwalono łącznie osiem uchwał w trybie jawnych i tajnych głosowań dotyczących wyboru przewodniczącego zgromadzenia i protokólanta, statutu, komitetu założycielskiego, komisji rewizyjnej, zarządu związku, składek członkowskich i innych spraw organizacyjno-finansowych.


Do Komitetu Założycielskiego powołani zostali: Ewa Kauicz (Adriatyk), Krzysztof Piątek, Piotr Zawistowski (Triada). W skład Komisji Rewizyjnej weszli: przewodniczący Artur Matiaszczyk (Trade & Travel Company), Sławomir Szulc (GTI Travel), Sylwester Krzysztof Strzylak (Alfa Star). Do zarządu wybrano: Krzysztof Piątek – prezes oraz członków zarządu - Grzegorz Baszczyński (Rainbow Tours), Ewa Kauicz (Adriatyk), Maciej Truskolaski (Sky Club), Wojciech Skoczyński (Grecos Holiday).


Ogromną satysfakcję sprawiła mi spontaniczna, pozytywna reakcja ze strony wszystkich organizatorów turystyki, do których zwróciłem się z projektem utworzenia naszego związku. To że touroperatorzy muszą sami zatroszczyć się o ochronę swoich interesów okazało się być powszechnym odczuciem - powiedział Krzysztof Piątek.


Organizatorzy turystyki chcą mieć wpływ na procesy legislacyjne, chcą dialogu z nadzorującymi organami, potrzebują lobbingu, wsparcia merytorycznego, organizacyjnego i prawnego w sprawach ich dotyczących. Chcą doprowadzić do standaryzacji umów z klientami i dostawcami usług, prowadząc równolegle prace np. w Komisji Standardów Zawodowych m.in dla poprawy wizerunku i zaufania do branży turystycznej.


Źródło: Informacja prasowa


Komentujesz: Powstał Polski Związek Organizatorów Turystyki

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, polski związek organizatorów turystyki, pzot, krzysztof piątek


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie