Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Potomkowie Azteków na TT Warsaw 201114-09-2011


Pokazy Indian Mexicas - potomków Azteków, występy grup tanecznych z Nepalu, Japonii, Słowacji obok przedstawiającego piękno polskiego folkloru Śląska, koncert jazzowy zespołu z Maroka oraz prezentacje Capoeiry odbędą się 24 września, trzeciego dnia XIX Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2011.


Na zwiedzających oprócz bogatego programu artystycznego czekają spotkania z podróżnikami m.in. żeglarką Martą Sziłajtis–Obiegło i reporterem Piotrem Kraśko, a także degustacje przysmaków z różnych stron świata i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Przypominamy, że Targi TT Warsaw 2011 odbędą się Centrum MT Polska w Warszawie. Wstęp na trzeci dzień targów jest bezpłatny.


W tym roku po raz pierwszy na TT Warsaw zaprezentuje się Japonia, która oprócz interesującej oferty turystycznej, przygotowała wspaniałe atrakcje. Odbędą się pokazy tańca japońskiego teatru No, a także spotkania na temat kultury japońskiej połączone z degustacją alkoholi japońskich (sake), prezentacją mangi, przymierzaniem kimon, pokazem mieczy samurajskich, kaligrafii japońskiej (shodo) oraz ceremonią parzenia herbaty szkoły Urasenke.


Miłośników Ameryki zapewne zainteresuje pokaz grupy Teoilhuicatl, Indian Mexicas, potomków Azteków ze środkowego Meksyku. Grupa kultywuje tradycje swoich przodków poprzez stroje, tańce, ceremonie oraz rytualną grę w pelotę, czyli prehiszpańską piłkę. Nie zabraknie również pokazów Capoeiry, sztuki walki wywodzącej się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej w wykonaniu grupy Ficag.


Z kolei taneczny klub Grimmy ze Słowacji zaprezentuje barwny i dynamiczny program pt. World Dance Show, na który składają się choreografie w różnych tanecznych stylach świata od brazylijskiej samby, hawajskich rytmów, poprzez francuski Cac Can i hiszpańskie Paso Doble po tańce ludowe.
Na targowej scenie będzie można zobaczyć także polski folklor w najlepszym wydaniu w wykonaniu zespołu Śląsk, a także pokaz narodowych tańców nepalskich. Zespół Chalaban z Maroka zagra zaś koncert jazzowy.


Warto wspomnieć o stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej nawiązującym do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, na którym zwiedzający będą mogli obejrzeć filmy promocyjne i wziąć udział w konkursach o tematyce turystycznej i sportowej.


Na Targach TT Warsaw w sobotę odbędą się spotkania ze znanymi podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich przygodach i podzielą się wskazówkami, radami i spostrzeżeniami ułatwiającymi podróże i pozwalającymi zaoszczędzić pieniądze. Na TT Warsaw będzie gościć także Piotr Kraśko, znany reporter, który opowie o swoich wyprawach, obserwacjach, jak wygląda świat okiem reportera. Wystąpi wyjątkowa żeglarka, pełna pasji Marta Sziłajtis-Obiegło, która wyruszyła w samotny rejs dookoła świata. Uczestnikom zdradzi m.in. jak dostać się na morską wyprawę nie przepuszczając fortuny.

Z kolei tzw. kultowi podróżnicy Asia i Edi Pyrkowie przybliżą egzotyczne zakątki świata i udzielą kilku zaskakujących wskazówek, jak sprytnie można oszczędzić pieniądze podczas najbardziej odległych wyjazdów. Łódzki podróżnik, Jarosław Fischbach, opowie natomiast jak zdobywał Amerykę Południową.


Szczegółowe informacje na stronie www.ttwarsaw.pl


Komentujesz: Potomkowie Azteków na TT Warsaw 2011

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: warszawa, tt warsaw, targi turystyczne, centrum mt polska


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie