Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Potężny Airbus A380 wyląduje na Okęciu18-03-2011


Jutro na warszawskim Lotnisku im. Chopina wyląduje samolot Airbus A380, należący do niemieckich linii lotniczych Lufthansa. Przylot tego największego na świecie samolotu pasażerskiego będzie mogło zobaczyć zaledwie 10 osób znajdujących się na płycie lotniska.


Gigant Lufthansy wyląduje na Okęciu 19 marca o godz. 7.40, odleci zaś niespełna dwie godziny później. Z tej okazji Lotnisko Chopina przygotowało nietypowy konkurs, w którym do wygrania będzie 10 wejściówek na płytę lotniska. Jak mówi rzecznik lotniska Przemysław Przybylski, niestety nie będzie można podejść bezpośrednio do samolotu. Widzowie będą mogli za to obserwować jak maszyna ląduje i startuje z płyty lotniska, mogąc przy tym wykonać znakomite zdjęcia. Jak dodaje, na stronie internetowej Portu pojawi się wkrótce więcej informacji dotyczących konkursu.


Chętnych do robienia zdjęć gigantowi na pewno nie zabraknie. Niestety nie uda się to z tarasu widokowego, który jest w remoncie. Fakt ten na pewno nie zniechęci tzw. spottersów, którzy z terenów okalających Okęcie całymi godzinami fotografują latające maszyny.


Airbus A380, zwany też SuperJumbo to obecnie największy na świecie samolot pasażerski mogący pomieścić na swoim dwupoziomowym pokładzie 525 pasażerów przy konfiguracji 3-klasowej lub 853 w 1-klasowej. Pierwszy samolot został dostarczony 15 października 2007 liniom Singapore Airlines. Pierwszy komercyjny lot na trasie z Singapuru do Sydney odbył się w czwartek 25 października 2007.


Źródło: lotnisko-chopina.pl


Komentujesz: Potężny Airbus A380 wyląduje na Okęciu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, lotnisko, samolot, lotnisko chopina, okęcie


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


 • maluch1

  Lot to niech lepiej pokonkuruje z PKP w walce o klienta. Proponuję zwolnić wszystkich pociotków, których w locie jest mnóstwo i zrobić coś dla dobra firmy. Ciekawe czy Lufthansa byłaby dalej...

  maluch1

 • dobrytata

  niezły kolos. Ja bym się bał takim latać, ale z drugiej strony to wszystko musi tam być dopracowane i sprawdzone w najdoobnieszym szczególe, bo jakby się taki rozbił to oznaczałoby koniec...

  dobrytata

 • PwlGr

  To świetnie! Może nareszcie w Polsce będzie się dziać na wzór krajów Europy Zachodniej. Czekam jeszcze na budowę centralnego portu lotniczego. Może w 2020... :)

  PwlGr

Zgłoś nadużycie

Skomentuj artykuł