Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

POT wręczył Złote Logo Polska


15-12-2012


Złote Logo Polska, odznaka przyznawana przez Polską Organizację Turystyczną, trafiła właśnie do osób, które „w szczególny sposób swoją pracą i postawą promują Polskę i wzmacniają jej pozytywny wizerunek za granicą”. Kto dostał nagrodę?

Prezes POT przyznał wybitnym postaciom ze świata kultury, polityki i sportu Złote Logo Polska. Poniżej pełna lista laureatów, wraz z uzasadnieniem:


Waldemar Pawlak – Premier RP – za zauważanie, docenianie i podkreślanie wkładu turystyki we wzmacnianiu polskiej gospodarki oraz promowanie projektów, które służą poznawaniu możliwości, jakie stwarza Polska.
Elżbieta Bieńkowska – Minister Rozwoju Regionalnego – za finansowe wsparcie i dalekowzroczność wzmacniającą polską turystykę i sprawiającą najbardziej efektywne wykorzystanie jej potencjału.

Kajetan D’Obyrn – prezes Kopalni Soli Wieliczka – za znakomite wykorzystanie funduszy unijnych, po to by historię i tradycje Polski przedstawiać w nowoczesny sposób.

Urszula Dudziak – wokalistka jazzowa – za to, że brzmienie polskiego jazzu zostało zapamiętane za granicą.

Emilia Kubik – twórczyni hasła promocyjnego „Polska.Move Your Imagination”, wykorzystywanego w promocji Polski w kraju i za granicą – za stworzenie idei promocji Polski, którą odzwierciedla jej autorskie hasło.

Ewa Minge – projektantka mody – za kolekcje, które sprawiły, że Polska dołączyła do krajów, z których można czerpać inspirację.

Leszek Możdżer – kompozytor i pianista jazzowy – za zaangażowanie oraz inicjatywę działań ujmujących pojęcie „patriotyzmu” nowocześnie, z artyzmem i zawsze na najwyższym poziomie.

Andrzej Malinowski – prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – za dbałość o to, by podstawę działań polskich przedsiębiorstw stanowiły światowe standardy etyki w biznesie, a Polska była krajem postrzeganym w kategoriach wiarygodności.

Natalia Partyka – tenisistka stołowa, trzykrotna mistrzyni paraolimpijska – za dokonania, które udowodniły, że dla Polaków nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza tych w najbardziej pozytywnym ujęciu.

Krzysztof Przybył – prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” – za to, że kategoria innowacyjność przy ocenianiu polskich produktów stanowi priorytet.
Andrzej Seweryn – aktor, obecnie Dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie – za wzmocnienie wizerunku Polski w obszarze kultury za granicą i spowodowanie, że we Francji przekaz „Polska–Feel Invited” nabrał wyjątkowego charakteru.

Dorota Soszyńska – współwłaścicielka spółki Oceanic – za konsekwencję w dbałości o jakość produktów, które umożliwiają wykorzystywanie ich w SPA, a dzięki temu stawianie na Polskę innowacyjną w obszarze zdrowia i urody.

Maja Włoszczowska – zawodniczka kolarstwa górskiego, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB oraz w maratonie MTB, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy, wielokrotna mistrzyni Polski w cross–country – za piękną postawę sportowca, którego sukcesy sportowe przyczyniają się do większej rozpoznawalności Polski.


Źródło: www.dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: POT wręczył Złote Logo Polska

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: pot, polska organizacja turystyczna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie