Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Polska Organizacja Turystyczna objęła patronat honorowy na ideą Questingu02-06-2011


Pod koniec maja do grona partnerów idei questingu dołączyła Polska Organizacja Turystyczna, przyznając jej patronat honorowy. W ten sposób doceniona została zarówno atrakcyjna forma zwiedzania, promocja aktywnej turystyki rodzinnej, jak i aktywizacja lokalnych społeczności oraz odkrywanie dziedzictwa kulturowego.


W Polsce questing istnieje niedługo, jednak opracowane szlaki są niezwykle chętnie wybierane przez turystów. Własne poszukiwania pozwalają na zwiedzanie we własnym tempie, atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo mapy i zagadki często pokazują historie i miejsca, o jakich rzadko wspominają przewodniki, więc nawet osoby, które zwiedzają to samo miejsce po raz kolejny, są zaskakiwane, poznając je od nowa.


- Niewiele metod zwiedzania pozwala na tak dużą niezależność turystów przy równoczesnej dbałości o poszczególne miejsca – wyjaśnia Łukasz Wilczyński, certyfikowany trener questingu.

- To także metoda odkrywania miejsc, w których mieszkamy, na których niezwykłość i historię rzadko zwracamy uwagę.


Szlaki questingowe (questy) rzadko są specjalnie znakowane, dlatego wsparcie dla wszystkich zaintresowanych stanowi strona internetowa www.questing.pl. Jednym z głównych działów jest mapa gotowych questów z możliwością pobrania map i ulotek z zagadkami do poszczególnych tras. Dzięki temu można wcześniej zaplanować wyprawę i w dowolnym momencie po prostu zacząć odkrywać nowe miejsca i tajemnice.


Źródło: Informacja prasowa


Komentujesz: POT oficjalnym partnerem questingu

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: questing, pot, poszukiwanie skarbów, polska organizacja turystyczna


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie