Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Poniedziałkowa kawa już bez papierosa


15-11-2010


Żeby zapalić papierosa, trzeba będzie wyjść z knajpy. W najlepszym wypadku będzie można przejść do szczelnie odizolowanego od reszty lokalu pomieszczenia. Już dziś - 15 listopada - w życie wchodzi nowelizacja ustawy antynikotynowej. Palenie będzie zabronione we wszystkich miejscach publicznych.

Warszawskie kluby, restauracje i puby w zasadzie są już przygotowane na wprowadzenie zakazu palenia - najczęściej skończy się na wywieszeniu przez właścicieli tabliczki o obowiązującym zakazie palenia.

O wiele bardziej skomplikowane były przygotowania tych, którzy w swoich lokalach chcieli wydzielić przestrzeń dla palaczy. Możliwe to będzie jedynie tam, gdzie się co najmniej dwa pomieszczenia - te przeznaczone dla palących muszą być szczelnie odizolowane i posiadać wydajną wentylację. Kontrolował to będzie sanepid.


Grzywny są wysokie...

Już od północy za palenie w miejscu niedozwolonym każdy może zostać ukarany mandatem o wysokości nawet 500 złotych. Na razie wystawić taki mandat będzie mógł tylko policjant. Docelowo także strażnicy miejscy i sanepid.

... a zdania podzielone

A jak oceniają to wszystko warszawiacy Zdania są podzielone. - W niektórych krajach na Zachodzie już od kilku lat działają takie zakazy. Można sobie z tym poradzić - przekonuje jeden z pytanych.

- To według mnie zamach na wolność. Wystarczyłoby zainstalować sprawne wyciągi. Ja palę, ale w dymie nie lubię siedzieć - odpowiada klientka jednej z warszawskich restauracji.

Lista miejsc, które objęte będą od najbliższego poniedziałku zakazem palenia, jest naprawdę długa: przystanki, dworce, miejsca przeznaczone do wypoczynku dzieci, obiekty sportowe, kina, szkoły, uczelnie, place zabaw, a nawet taksówki i samochody służbowe.

Znikną też przedziały dla palących w pociągach PKP.


źródło: www.tvnwarszawa.pl

Komentujesz: Poniedziałkowa kawa już bez papierosa

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuWasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie