Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Otwarcie kawiarni podróżniczej „Południk Zero”13-06-2011


18 czerwca nastąpi oficjalne otwarcie nowej warszawskiej kawiarni „Południk Zero”, która mieści się przy ul. Wilczej 25 w starej, przedwojennej kamienicy.

Kaflowe piece, licząca ponad 70 lat podłoga, stare fotele, ścienny zegar oraz liczne mapy i książki podróżnicze tworzą przytulną atmosferę, przypominającą klimatem górskie schronisko.


- To nie kolejna sieciowa kawiarnia, nie wymysł „biznesmenów”. Południk Zero to miejsce stworzone przez podróżników dla podróżników – twierdzą właściciele - Asia Mostowska oraz Wojtek Marzec.


Asia podróżuje głównie na Wschód. Otrzymała wyróżnienie na „Kolosach” za samotną 9-miesięczną wędrówkę po Azji, podczas której m.in. jako pierwsza Polka przejechała solowo Tybet na rowerze. Obecnie jeździ głównie w góry, by się wspinać lub na wyjazdy polarne – idzie wówczas na nartach ciągnąc za sobą sanki z całym sprzętem.


Wojtek jest twórcą i koordynatorem grupy wyprawowej „Chate.pl”. Ciężko zliczyć kraje, które odwiedził i które przemierzał samochodem, konno lub pieszo. Był na pięciu kontynentach. Najlepiej czuje się w ukraińskich Karpatach przy ognisku lub w drodze na szczyt sześciotysięcznika. Wszedł m.in. na Aconcaguę i Denali, przemierzał konno Mongolię i Patagonię.


- Organizujemy spotkania z podróżnikami i znawcami kultur świata, wyświetlamy filmy z dalekich wypraw, prowadzimy warsztaty związane z podróżami – dodają właściciele „Południka”

- Jeszcze przed oficjalnym otwarciem odbyło się u nas kilka imprez m.in. spotkanie z Witoldem Szabłowskim, autorem książki reporterskiej z Turcji, spotkanie z Jasiem Melą – niepełnosprawnym zdobywcą obu biegunów polarnych, projekcje filmów oraz podróżniczy Bal Przebierańców dla dzieci.


Komentujesz: Południk Zero w centrum Warszawy

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: warszawa, podróże, spotkania podróżników, południk zero, kawiarnia


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie