Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2202)

Zakochaj się w Polsce nocą...

05-03-2013

Warszawa, Lublin, Wrocław i Tarnów. Ale także Sucha Beskidzka, Wieruszowice, Porąbka Uszewska czy Trzciana. Co łączy te polskie miasta i miasteczka?

Krzysztof T. Masiuk, fotograf i sekretarz Narodowej Rady Ekologicznej, w niezwykły sposób utrwalił piękno tych miejsc na zdjęciach. Jego projekt „Zakochaj się w Polsce nocą” ma na celu przybliżyć piękno polskich miast w mało znanej, nocnej odsłonie. Najlepsze fotografie z tego cyklu rozpoczęły właśnie podróż po Europie.

Pierwsza odsłona ekspozycji miała miejsce w Paryżu, gdzie w dniach od 22 lutego do 2 marca Masiuk pokazał w galerii Roi Doré aż 24 nocne zdjęcia polskich miast i miasteczek. Wystawa „La Pologne nocturne”, otwarta podczas uroczystego wernisażu przez Tomasza Orłowskiego, Ambasadora Polski w Paryżu, objęta została patronatem honorowym przez Wicemarszałka Sejmu RP Cezarego Grabarczyka, Wiceminister Sportu i Turystyki Katarzynę Sobierajską oraz Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Rafała Szmytke.

– Wystawa ma zmienić standardowe wyobrażenia Francuzów o Polsce i zachęcić ich do odwiedzenia naszego kraju – wyjaśnia fotograf, którego projekt obejrzą w kwietniu i maju mieszkańcy Lille, Lyonu, Nicei, Strasburga i Brukseli. Kopia wystawy zostanie zaprezentowana w okresie wakacyjnym w nadmorskich kurortach Chorwacji.

- Projekt „Zakochaj się w Polsce nocą” ma pokazać nam, Polakom, jakie piękne perełki architektoniczne posiadamy w naszym kraju, a które wciąż znamy mało, albo wcale. Ma on ponadto przekonać, zwłaszcza cudzoziemców, że Polska to kraj dużych zmian, który w swoim wyglądzie nie różni się od miast i regionów innej części Europy, a nawet przewyższa je częstokroć w swoim wyglądzie. Projekt ma również zachęcić fotografów amatorów do przyjazdu do Polski i zrobienia tu fantastycznych zdjęć, niekoniecznie nocnych – mówi Krzysztof Masiuk.

Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Polskie miasta w nocnej odsłonie

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: paryż, wystawa fotografii


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie