Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Polski street art w Austrii 


29-08-2012


ETAM Cru to duet artystów graffiti plasujący się w ścisłej czołówce polskich reprezentantów sztuki ulicznej. Prace polskich artystów można będzie oglądać w INOPERAbLE Gallery w Wiedniu, galerii, której priorytetem jest współczesna kultura miejska oraz street art.


Wiedeńska wystawa to pierwsza prezentacja polskiego duetu w Austrii, a jej wernisaż odbędzie się już 06. września o godz. 19.00. Podczas swego pobytu w Wiedniu na początku września młodzi artyści zostawią ślad także w przestrzeni publicznej austriackiej stolicy: na fasadzie domu przy ul. Westbahnstraße 42 i na ścianach stoisk na znanym wiedeńskim targu Naschmarkt.


Dued ETAM Cru tworzą Bezt (Mateusz Gapski) oraz Sainer (Przemysław Blejzyk). Ich prace wyróżniają się techniką rysunku i mistrzowskim opanowaniem narzędzi: spray’u, farb akrylowych i olejnych. Wyczucie formy i koloru widać zarówno na wielkoformatowych pracach zdobiących fasady budynków, jak również na tradycyjnych płótnach. Prace ETAM Cru fascynują także dlatego, że łączą klasyczne malarstwo z ilustracją i sceny realistyczne z elementami pop-kultury.


Źródło: informacja prasowa


Komentujesz: Polski street art w Austrii

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Tagi: austria, wiedeń


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie