Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

LOT wznawia rejsy


21-04-2010


Od godz. 5 rano czasu uniwersalnego, czyli o godz. 7 czasu polskiego w środę przestrzeń powietrzna nad Polską zostanie ponownie otwarta dla samolotów rejsowych - poinformował rzecznik PAŻP Grzegorz Hlebowicz.Dodał, że decyzja ta została podjęta dlatego, że poprawiły się warunki pogodowe. Decyzja jest też zgodna z unijnymi postanowieniami dotyczącymi ruchu lotniczego.


Przestrzeń powietrzna Polski była we wtorek zamknięta od godz. 6 rano dla wszystkich samolotów rejsowych. Można było latać tylko poniżej pułapu chmur.


W związku z planowanym otwarciem przestrzeni powietrznej nad Polską oraz znaczną częścią Europy, LOT zdecydował się na przywrócenie części rejsów. Wznowienie lotów jest efektem decyzji polskich i europejskich władz lotniczych, które oceniają obecną sytuację jako całkowicie bezpieczną dla przewozów pasażerskich.


Począwszy od lotów transatlantyckich ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, które przylecą do Polski jutro rano, ruch lotniczy obsługiwany przez LOT będzie przywracany stopniowo,
w ramach możliwości operacyjnych poszczególnych portów lotniczych. Do godziny 12:00 zaplanowano start 80 rejsów. Kolejne zostaną wykonane, jeśli tylko pozwolą na to decyzje władz lotniczych.


Na tę chwilę czekaliśmy od pięciu dni. Cieszymy się, że z całkowitą pewnością co do bezpieczeństwa naszych pasażerów możemy zacząć wznawiać połączenia lotnicze. Zrobimy wszystko, by proces ich wznawiania przebiegał bez zakłóceń tak, by ograniczyć niedogodności dla pasażerów – powiedział Prezes PLL LOT Sebastian Mikosz.


Nie można jednak wykluczyć ponownego zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską lub częścią państw europejskich. LOT będzie wówczas na bieżąco informował na stronie www.lot.com o zmianach w rozkładzie.


LOT chce jak najszybciej zrealizować bilety tych pasażerów, których rejsy zostały odwołane z powodu zamknięcia przestrzeni powietrznej.


źródło: informacja prasowa LOT

Komentujesz: Polska - znowu w powietrzu!

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie