Szukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj

» Wyszukiwanie zaawansowaneSzukaj


Szukaj

Szukaj

Nie masz pomysłu na wczasy?


« Powrót do aktualności (2126)

Polacy wybierają tanie linie lotnicze19-12-2010


Polski rynek przewozów lotniczych, po lekkim osłabieniu w roku ubiegłym, notuje obecnie wzrost. Linie lotnicze w pierwszych trzech kwartałach 2010 roku przewiozły o 7,6 proc. więcej pasażerów niż w tym samym okresie w 2009 roku. Z analizy przeprowadzonej przez serwis Tripsta.pl wynika, iż tani przewoźnicy szybciej pozyskują nowych klientów.


W 2010 roku na polskim rynku działało 40 przewoźników lotniczych. W pierwszych trzech kwartałach tego roku 10 tanich linii lotniczych obsłużyło tyle pasażerów, co 30 linii tradycyjnych – wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego.


Najsilniejszą pozycję nadal utrzymują Polskie Linie Lotnicze LOT, które wybrało 28 proc. wszystkich podróżnych. Na kolejnych pozycjach znalazły się Wizzair z 23 proc. udziału w rynku i Ryanair – 21 proc. Z kolei czwarta na liście Lufthansa obsłużyła jedynie niecałe 7 proc. wszystkich pasażerów, a piąty Easyjet nieco ponad 3 proc.


Do dwóch najpopularniejszych w Polsce tanich przewoźników – Wizzair i Ryanair – należy ponad 44 proc. rynku. LOT, który 5 lat temu obsługiwał prawie 43 proc. wszystkich pasażerów, traci na rzecz tańszej konkurencji. Polacy coraz częściej latają na tzw. city break, czyli weekendowe wypady, do Barcelony, Londynu czy Mediolanu i w tym przypadku najlepiej sprawdzają się właśnie tani przewoźnicy.


W tym roku tanie linie otworzyły ponad 30 nowych połączeń z Polski do najpopularniejszych miast w Europie, m.in. do Alicante, Pragi, Mediolanu czy Newcastle. W 2011 roku planowane są kolejne otwarcia. Wizzair będzie latał z Gdańska do Stavanger (Norwegia) i Arhus (Dania) oraz z Poznania do Barcelony, a Ryanair m.in. z Wrocławia do Malagi i Bolonii, z Rzeszowa do Bristolu, czy z Krakowa do Pizy.


Rozwój rynku i wzrost zainteresowania lotami powoduje, iż wszyscy przewoźnicy decydują się na zwiększenie liczby obsługiwanych tras. Jednak to tanie linie szybciej dostosowują swoją ofertę do potrzeb klientów i są bardziej elastyczne w kwestii uruchamiania nowych połączeń i zamykania tych mało popularnych.


Źródło: dziennikturystyczny.pl


Komentujesz: Polscy turyści wybierają tanie linie lotnicze

Wpisz komentarz

Zamknij to okno
Tylko zalogowani użytkownicy mogą wystawiać komentarze

Fotogaleria: Galeria artykułuTagi: lot, tanie linie lotnicze, wizzair, easyjet, ryanair


Wasza ocena:


Wyślij link do znajomego!

Zamknij to okno
Prześlij poniższy link do znajomego najwygodniejszą dla Ciebie formą :


Wasze komentarze

Skomentuj artykuł


    Jeszcze nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zgłoś nadużycie